Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю OBOZREVATEL, що в Україні ФОПам третьої групи єдиного податку хочуть обмежити можливість співпрацювати з юрособами. Це нібито має скоротити схему ухилення від сплати податків із зарплат, за якої працівника оформлюють не в штат з оплатою таких податків, як 22% ЄСВ, 19,5% ПДФО та військового збору, а як ФОПа з оплатою 5% від зарплати.

“Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м’яч на боці органів виконавчої влади”, – заявив Гетманцев. За його словами, єдине, що залишилося зробити – це ухвалити реформу детінізації зарплат.

Що пропонує Гетманцев:

  • знизити ефективну ставку оподаткування;
  • розширити можливості для декларування;
  • запровадити сімейне декларування;
  • запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн грн;
  • обмежити можливість працевлаштування у компанії “зарплатних ФОПів”.

“Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як “зарплатних ФОПів”. Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх”, – пояснив Гетманцев.

Варто зазначити, що пропозиції пана Гетманцева, зараз знаходяться на рівні ініціативи, яку, можливо, розглянуть у 2022 році. Поки що законопроєкт про детінізацію зарплат у парламенті не розглядався.