Zoombombing, як його називають, — це випадок, коли хакеру вдалося проникнути на конференцію в Zoom. Потім він займає місце ведучого, часто розміщуючи у конференції непристойні чи образливі матеріали.

Саме це сталося під час нещодавньої зустрічі італійських сенаторів. Пікантності ситуації додає той факт, що відеоконференція транслювалася у прямому ефірі на каналі Senato TV італійського національного телебачення.

Перші 30 хвилин зустрічі пройшли гладко. Проблеми почалися у той момент, коли слово надали лауреату Нобелівської премії Джорджіо Парізі. Замість виступу нобелівського лауреата, сенатори, а з ними й всі телеглядачі, побачили 3D-порно з Тіфою Локхарт із відомої гри Final Fantasy VII.

Поки технічна група конференції намагалася відновити контроль за ситуацією, почалося інше відео для дорослих. Цього разу за участю Сянлін із гри Genshin Impact. І лише після цього зловмисника вдалося виключити із конференції.

Сенатор Марія Лаура Мантовані з партії “Рух п’яти зірок” назвала подію “хакерською атакою” і подала заяву до поліції. Але треба розуміти, що в таких випадках буває дуже важко когось притягнути до відповідальності — зловмисник може жити не тільки в іншій країні, а й на іншому континенті.