До шаленої популярності TikTok можна ставитися по-різному: хтось у захваті від цього сервісу, когось він відверто дратує, та один факт є незаперечним: у ньому зараз “крутяться” великі гроші. Навіть дуже великі.

Так, за даними Forbes, топ ведучих за доходами минулого року очолюють сестри Д’Амеліо — Чарлі та Діксі (Charli та Dixie D’Amelio). Їх загальна кількість підписників становить близько 200 млн, і на двох у 2021 р. вони заробили $27,5 млн (проти менше ніж $7 млн роком раніше). Третє місце посідає Еддісон Рей (Addison Rae) – в неї зараз 86 млн фоловерів, а прибуток за минулий рік сягнув $8,5 млн. Загалом же рейтинг “найбагатших тіктокерів” у Forbes налічує сім ведучих, сукупний дохід яких минулого року перевищив $55 млн.

Інший ресурс – FOX Business, порівняв ці цифри з показниками керівників найбільших акціонерних компаній США у 2020 році, що входять до індексу S&P 500 — їхній середній дохід тоді становив $13,4 млн. Тож Чарлі Д’Амеліо, наприклад, заробила минулого року більше, ніж CEO Exxon Mobil Corp. ($15,6 млн) та Starbucks Corp. ($14,7 млн), а її сестра Діксі випередила керівника Southwest Airlines Co.

Варто зазначити, що досягти цього зіркам TikTok вдалося завдяки виходу за межі платформи й “диверсифікації” свого бренду — наприклад, сестри Д’Амеліо, серед іншого, восени 2021 р. отримали власне шоу на Hulu (The D’Amelio Show), яке вже було продовжено на другий сезон. Еддісон Рей теж стає “затісно” у межах платформи — минулого року вона знялася у фільмі Netflix, “Це все він” (He’s All That), та підписала угоду на ще кілька стрічок. Решта “топових тіктокерів” також мають інший бізнес, який приносить їм чималі гроші (у різних випадках він становить від половини до двох третин сукупного доходу). Тому TikTok для них можна вважати скоріше своєрідним “трампліном” до успіху й початком успішної кар’єри, ніж кінцевою метою.