Ізраїльський стартап Binah.ai, що спеціалізується на медичних технологіях, представив нову систему моніторингу стану здоров’я через смартфон. Компанія розробила додаток, здатний визначити артеріальний тиск в організмі користувача по відеоселфі. За словами розробників, їхня головна мета — створити повнофункціональне рішення, яке дозволить відмовитися від тонометрів удома.

В основі технології Binah.ai лежить фотоплетизмографія — процес, під час якого програмні алгоритми аналізують зміни в кровотоку за допомогою світла, відбитого від лиця людини. Сама методика не унікальна, але, як правило, вона передбачає наявність професійного обладнання та працює в парі з тонометрами для точного калібрування. Втім, платформі Binah.ai, як заявляють у стартапі, достатньо даних, отриманих з камери звичайного смартфона або ноутбука, і вона не потребує додаткових медичних приладів.

 

На відео зображено принцип роботи фірмового додатка Binah.ai.

За словами засновника та гендиректора Binah.ai Девіда Маман, при розробці сервісу стартап провів внутрішнє тестування на 264 добровольцях. В рамках випробувань підхід порівнювався з двома міжнародними стандартами — підходом високої точності, що передбачає точність вимірювань на рівні лікарень та медичних клінік, а також методом низької точності, що відповідає пристроям для домашнього користування. Виявилося, що платформа Binah.ai повністю відповідає низькоточним стандартам.

«Ми вирішили спроектувати систему так, аби вона працювала як самостійний медичний прилад. Коли у вас є манжета для вимірювання артеріального тиску, ви не виконуєте жодного калібрування – ви просто використовуєте її. Я думаю, що це ідеал для сучасних технологій», – пояснив Маман.

Стартап планує запустити більш масштабні клінічні випробування нового підходу в наступному місяці. Пізніше, коли тестування буде завершено, компанія направить отримані результати до Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, щоб ліцензувати свою технологію за медичними стандартами. При цьому додатком вже користуються кінцеві споживачі — тобто схвалені користувачі, підключені до системи через мережу партнерів Binah.ai, таких як страхові компанії та різноманітні підприємства з галузі охорони здоров’я, що виявили бажання випробувати метод на власній практиці ще до його сертифікації. Крім того, ізраїльські винахідники працюють з виробниками смартфонів і ноутбуків над реалізацією нативної підтримки рішення стартапу.

Наприкінці минулого тижня технологія Binah.ai була відзначена за розвиток інновацій у категорії «Здоров’я та добробут» в рамках щорічної виставки CES 2022. Це вже другий випадок, коли компанія отримує нагороду за розробку медичних рішень — у 2020 році Binah.ai був нагороджений за першу версію фірмового мобільного селфі-додатку для збору даних про стан людини, таких як серцевий ритм, стрес, частота дихання і насичення крові киснем.