Вартість біткоїну може майже подвоїтися цього року і досягти позначки 75 000 доларів, оскільки цифрові активи приваблюють все більше інституційних інвесторів: банків, страхових та пенсійних фондів, вважає Гвідо Бюлер, голова швейцарського криптовалютного банку SEBA.

Після зльоту до рекордно високого рівня у 69 000 доларів у листопаді 2021 року, вартість біткоїну падала протягом останніх двох місяців, а минулого понеділка на короткий час опустилася нижче 40 000 доларів, досягнувши найнижчого значення, що спостерігалося у вересні, зазначає CNBC.

На питання, чи зможе біткоїн повернутися до колишніх рекордних рівнів, Бюлер відповідає ствердно, але наголошує, що волатильність активу все ще висока. За внутрішніми оцінками SEBA, найбільша у світі криптовалюта досягне позначки 75 000 доларів — це лише питання часу.

SEBA Logo

Падіння вартості біткоїну — наслідок певної дестабілізації фінансового ринку США: з початку 2022 року прибутковість 10-річних облігацій США різко зросла, і інвестори перейшли на менш ризиковані активи. Однак, на відміну від багатьох акцій, біткоїн зберігає високу ліквідність, що дозволяє йому витримувати тиск з боку трейдерів.

Бюлер вважає, що ці ж інституційні інвестори зрештою допоможуть біткоїну зрости в ціні цього року. Інші експерти погоджуються з ним. Паскаль Готьє, голова компанії Ledger, яка займається апаратними криптогаманцями, вважає, що такі інвестори дедалі більше довіряють криптовалютам.