Дещо раптова програмна заява Китаю щодо поглядів на використання LAWS (lethal autonomous weapons systems) змушує уважно вивчити погляди керівництва комуністичної країни на використання штучного інтелекту в галузі озброєнь.

Журналісти The Next Web вивчили офіційний документ, у якому докладно викладено погляди країни на регулювання військового штучного інтелекту та дійшли такого висновку: це тарабарщина.

У позиційному документі Китаю взагалі не згадується про обмеження використання машин, здатних автономно вибирати цілі та стріляти по них. Натомість документ “танцює” навколо цієї теми, використовуючи неясні формулювання.

Що каже Китай про створення LAWS

Цитата: “З точки зору права та етики, країни повинні відстоювати загальні цінності людства, ставити в основу добробут людей, дотримуватися принципу “ШІ на благо” і дотримуватися національних або регіональних етичних норм при розробці, розгортанні та використанні відповідних систем зброї.”

Журналісти The Next Web нагадують, що ні США, ні КНР нині не мають законів, правил чи положень, що обмежують розробку чи використання штучного інтелекту військового призначення, тобто тих самих автономних систем озброєння LAWS. Отже, при розробці LAWS неможливо дотримуватися будь-яких національних або регіональних норм.

Світова спільнота має всі підстави вважати й побоюватися, що і Китай, і США активно розробляють автономні системи озброєнь.