Рік у рік компанії-виробники роботів (або ті, хто себе такими вважають) обіцяють нам розумних роботів, схожих на персонажів гри Detroit: Become Human. Звичайно, надіслати за пивом андроїда-слугу Маркуса може бути дуже приємно, але визнаймо чесно — найближчим часом це не дуже ймовірно. Тому потрібно віддати належне компанії Labrador: її роботи Caddie та Retriever — це лише розумні полиці. Але в цьому “лише” — найголовніше.

Labrador Retriever Kitchen Scene

Роботи компанії Labrador розміром із приставний столик та оснащені колесами та датчиками, які дозволяють їм переміщатися по дому. Власники призначають машинам “зупинки” (наприклад, “на кухні” та “біля дивана”), і роботи по команді переміщуються між цими місцями, автоматично об’їжджаючи перешкоди та людей. Обидва роботи можуть керуватися за допомогою мобільних програм або усних команд через інтеграцію з Amazon Alexa.

Labrador Retriever Floor Plan

Максимальне навантаження роботів становить близько 11 кілограмів. Вони пересуваються з рівномірною швидкістю та автоматично заряджаються протягом ночі. Основна відмінність між цими двома машинами полягає в тому, що Retriever може підіймати та опускати себе, а також має пару рук, схожих на конвеєрну стрічку, які дозволяють йому захоплювати таці (якщо вони розташовані у відповідному місці).

Попри зовнішню простоту, машини ще готові до використання споживачами. Компанія Labrador почала проводити пілотні випробування робота Caddie, розміщуючи машини у будинках людей з лютого 2021 року. Але компанія збирається проводити якнайбільше тестів, і націлена на серійне виробництво лише “у другій половині 2023 року”.

Labrador Retriever Tray Retrieval

Зацікавлені покупці можуть внести депозит, що повністю повертається, у розмірі 250 доларів США для придбання машини Caddie або Retriever. Ціни на машини становитимуть:

  • $1500 передплати
  • $99 на місяць протягом 36 місяців за Caddie
  • $149 на місяць протягом 36 місяців за Retriever

Таким чином, загальна вартість становитиме відповідно $5000 та $6800. Але це ще не все: після повних виплат і переходу роботів у володіння, сервіс і програмні оновлення продаватимуться окремо за неназваною поки ціною.