Придбати відеокарту минулого року було ще тією проблемою. Криптовалютні ентузіасти та перекупники розмітали все, відповідно задираючи ціни, наче в перші години продажів нових iPhone. Знайти нові відеокарти NVIDIA або AMD було нереально, а ціни на вживані виглядали, як на новесенькі.

З початком року ситуація помітно не покращується, але й не погіршується. 

Згідно з публікацією німецького видання 3DCenter, ціни відеокарт вирівнялися. У грудні вони були більше на 91-92% від рекомендованої роздрібної вартості виробників. Зараз серії NVIDIA RTX 3000 коштує на 89% дорожче рекомендованого, а ціна Radeon RX 6000 знизилась до 85% переплати, завдяки більшій доступності. Це близько до показників листопада.

NVIDIA та AMD очікують збільшення постачання своїх продуктів. А от CEO Intel Пат Гелсінджер налаштований менш оптимістично, адже компанія готується до запуску Alchemist. Це збільшить конкуренцію, але й навантажить постачання.

Звіт від John Paddle Research наголошував, що постачання відеокарт під кінець 2021 року збільшилося, що теоретично мало знизити ціни. Прибутковість майнінгу Ethereum також трохи похитнулась у грудні, але помітного впливу від цього не було.

Загалом, ціни відеокарт все ще до смішного великі й можуть такими залишитись до моменту переходу Ethereum до PoS-моделі, яка має зробити його майнінг невигідним. Щоправда, статися це мало ще минулого року, хоча зараз прогнозується на найближче літо.