Здивував заголовок, правда? Адже коли люди говорять про найшвидший комп’ютер, вони мають на увазі його продуктивність. Але існують перегони для комп’ютерів, що фізично рухаються, і найшвидший у цих перегонах їде зі швидкістю 100 км/год.

“Швидкий” комп’ютер — витвір Sega, компанії, відомої багатьом передусім у якості розробника програмного забезпечення. Вона також досить довго займалася розробкою апаратного забезпечення, орієнтуючись насамперед на ігри та їх любителів.

Компанія Sega у співпраці з Intel, ASRock та G-Force створила ПК, який може швидко носитися по перегоновому треку завдяки колісній платформі. Система заснована на платі ASRock та процесорі Intel Alder Lake.

Конструкція змонтована на шасі мініавтомобіля із дистанційним радіокеруванням. Дивній машині вдалося зареєструвати максимальну швидкість 100 кілометрів на годину.

Це не означає, що комп’ютер – це просто маленька кумедна штуковина. Хоча його важко назвати чемпіоном з продуктивності, він цілком укомплектований: Core i9-12900K, ASRock Z690M Mini-ITX, ASRock Radeon RX 6900 OC Formula 16GB, 32GB RAM і 2TB SSD.

Проєкт був реалізований з нагоди новорічного розпродажу, і машина буде подарована. На жаль, правила гри передбачають, що “найшвидший у світі комп’ютер” залишиться у Японії: одержувачем подарунка може бути лише місцевий мешканець.

Найшвидший у світі комп’ютер Sega розвиває швидкість 100 км/год