Альбоми Адель, ABBA та Еда Ширана названі причиною того, що продаж вінілових платівок досяг п’яти мільйонів у Великобританії — вперше з 1991 р. Майже чверть альбомів (точніше, 23%), куплених цього року мешканцями Туманного Альбіону, були на вінілі. Найпопулярнішим серед них є “Voyage” групи ABBA.

Це 14-й рік поспіль зростання для аналогових носіїв у нашому наскрізь цифровому світі. Продаж зріс на 8% у порівнянні з 2020 роком. Водночас продажі компакт-дисків продовжують падати. Було куплено лише 14 мільйонів CD – найнижчий показник із 1988 року.

Adele 30 vinyl

Відродження вінілу тривало протягом 2021 року, повідомляє музична індустрія. Це сталося попри серйозні затримки у виробництві, спричинені поєднанням проблем COVID-19, ланцюжка постачання та нестачі робочої сили, а також дефіцитом сировини, такої як полівінілхлорид та папір.

Зрозуміло, продажі фізичних форматів поступаються місцем популярності стрімінговим сервісам, на частку яких припадає приблизно 80% споживання музики. Проте наявність альбому на CD та вінілі відіграє ключову роль у досягненні артистами першого місця у чартах. Наприклад, альбом Адель “30” за п’ять тижнів перебування на вершині чарту отримав 75% продажу на фізичних носіях.