Паралізована людина зробила перше повідомлення у Twitter “силою думки” після того, як у мозок було імплантовано комп’ютерний чіп.

Філіп ОʼКіф, 62-річний австралієць, який страждає на боковий аміотрофічний склероз (БАС), написав і опублікував твіт, використовуючи тільки свої думки через інтерфейс мозок-комп’ютер, розроблений нейротехнологічною компанією Synchron.

“Немає потреби в натисканні клавіш або голосі. Я створив цей твіт, просто подумавши про нього”, – йдеться у твіті, який був опублікований в обліковому записі генерального директора Synchron Томаса Окслі.

Після публікації першого твіту пан О’Кіф розмістив ще сім твітів, відповідаючи на запитання користувачів.

“Я сподіваюся, що прокладаю шлях до того, щоб люди могли передавати думки через Twitter”, – йшлося в останньому повідомленні.

Пристрій Stentrode був імплантований у квітні 2020 року після того, як стан пана О’Кіфа погіршився настільки, що він не міг займатися роботою чи іншою самостійною діяльністю. Чіп був введений через яремну вену, щоб уникнути інвазивної операції на мозку, і з того часу дозволяє йому спілкуватися з близькими та колегами електронною поштою, а також грати у прості комп’ютерні ігри, на кшталт пасьянсу.

Як повідомляється, після імплантації пристрою пройшло чотири години, перш ніж за його допомогою можна було вводити текст на комп’ютері. Для цього 23 грудня 2021 року у Twitter було створено спеціальну можливість для використання технології.

Перше дослідження комп’ютерного інтерфейсу мозку Synchron на людях у США має відбутися вже наступного року. Залишається тільки радіти, що нам довелося жити за часів, коли наука здатна справжні дива.