Програма “єПідтримка”, яка дозволяє отримати 1000 грн громадянам України старше 18 років, що пройшли повний курс вакцинації,  буде діяти протягом 2022 року. Про це розказала міністерка економіки Юлія Свириденко, повідомляє The Village.

«Програма буде діяти впродовж усього наступного року. Гроші, які люди отримають на свою картку, можна буде витратити протягом чотирьох місяців з дати їх отримання», – сказала вона.

“єПідтримка” у 2022 році:

  • Із середини січня 2022 року люди, старше 60 років, зможуть витратити гроші на ліки в аптеках;
  • У 2–3 кварталі 2022 року зʼявиться можливість подати заявку на отримання виплат не через «Дію», а в офлайн-режимі;
  • У програмі будуть брати участь нові банки. Якщо зараз уже приєдналися шість банків, то ще 13 у процесі підключення;
  • Банки будуть видавати пластикові карти для «єПідтримки», якими можна буде розрахуватися не тільки онлайн або через Google Pay чи Apple Pay, але й офлайн без смартфона.

За даними Мінцифри, станом на 22 грудня вже понад 4,5 мільйона українців подали заявки в «Дії» на отримання виплат у межах «єПідтримки». З них 2,3 мільйона вже отримали кошти на картки. Це 2,3 мільярда гривень, із яких 206 мільйонів гривень українці встигли витратити.

У Мінекономіки підкреслили, що на програму з держбюджету вже виділили 8 мільярдів гривень у 2021 році й у 2022 році будуть виділяти додаткові кошти.