Компанія OpenAI представила нову нейромережу під назвою WebGPT, яка може за допомогою пошукових запитів не тільки знаходити релевантну інформацію, але й формувати з неї розумну та осмислену відповідь. Тобто нейромережа не тільки обʼєднує інформацію з кількох джерел, а ще й обробляє її у цільній скомпонований текст.

Найбільше це нагадує роботу сучасного IT-журналіста. Йому теж потрібно знайти джерела інформації, прочитати її, проаналізувати та написати текст новини на кшталт тієї, яку ви читаєте прямо зараз. Якщо врахувати, що WebGPT поки працює тільки з англійською мовою, журналістам Mezha.Media найближчим часом боятися нічого. Але все це трохи сумно, звісно…

WebGPT TruthfulQA results

Але повернемось до теми. WebGPT навчалася на основі даних тематики ELI5 на відомому форумі Reddit – рубрики, де одні користувачі ставлять запитання, а інші відповідають на них якомога простіше. Після періоду навчання нейромережа почала генерувати відповіді, що виявилися кращими за створені людьми у 56% випадків.

І це тільки початок. Далі OpenAI повідомляє, що WebGPT перевершує відому нейромережу GPT-3, яку було розроблено раніше. У майбутньому компанія планує вдосконалити результати, додавши у нову нейромережу функцію оцінки надійності джерел даних.