Що називається, “коли зайва популярність лише шкодить” — в MMORPG Final Fantasy XIV останніми днями, після релізу нового доповнення Endwalker, почалася справжня навала гравців – як нових, так і тих, хто деякий час назад закинув гру, а зараз вирішив повернутися, щоби побачити новий контент.

Здається, що це тільки на краще для розробника та видавця – але лише до певної міри. Сервери гри швидко перестали справлятися зі збільшеним навантаженням, що призвело до великих черг на вхід до гри й навіть появи помилки 2002 (“завелика черга на вхід”) — вона виникає, якщо в одній черзі одночасно перебуває понад 21 тис. гравців. До речі, кумедний факт — ця помилка насправді була у грі ще з версії 1.0, але виявити її вдалося лише зараз, тому що раніше таких черг у Final Fantasy XIV ще не було.

Спочатку Square Enix намагалася виправити ситуацію традиційними методами — збільшенням кількості серверів, але через світову кризу з виробництвом напівпровідників їй це не вдалося. Після цього компанія змушена була запропонувати всім гравцям тиждень безплатної гри у якости компенсації (Final Fantasy XIV, крім плати за саму гру, ще потребує щомісячної абонплати), потім — два тижні…

Але коли й це не допомогло виправити ситуацію з онлайном, Square Enix довелося піти на справді відчайдушний крок: компанія оголосила, що днями вона… призупинить продаж обох варіантів гри — стартового та повного видання, а також закриє доступ до безплатної пробної версії. Заразом вона припиняє рекламувати гру та планує зняти її рекламу там, де це можна зробити. Коли Final Fantasy XIV повернеться у продаж, компанія наразі не повідомляє.