Заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда в інтервʼю «Укрінформу» повідомив, що в Україні хочуть боротися з антибіотикорезистентністю – стійкістю бактерій до антибіотиків.

Антибіотикорезистентність виникає завдяки безконтрольному масовому застосуванню ліків цього класу у випадках, коли це взагалі не потрібно. Бактерії змінюються під впливом ліків, після чого антибіотики перестають працювати, а інфекційні хвороби майже не піддаються відповідному лікуванню.

В Україні багато людей звикли самостійно “виписувати” собі антибіотики завдяки доступності в аптеках. З іншого боку, є проблема дострокового припинення курсу антибіотиків після поліпшення стану хворого — частина бактерій може вижити та лікування втратить будь-який сенс.

За словами заступника міністра, до кінця 2022 року планують впровадити систему, за якою усі рецептурні ліки відпускатимуться лише за електронним рецептом. Щоб отримати такий рецепт, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Він випише рецепт в електронній системі охорони здоров’я, а пацієнт отримає 16-значний код у паперовому або цифровому вигляді, за яким аптека відпустить призначені ліки.