Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт №5376, що регулює податкові умови спеціального правового режиму Дія.City. За відповідний документ проголосували 285 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає, що IT-компанії зможуть отримати особливий правовий статус, спеціальне оподаткування і лібералізовані трудові відносини.  Участь у Дія.City є добровільною, проте стати резидентом зможуть не всі компанії.

Зокрема для цього потрібно, щоб юридична особа не просто була зареєстрована в Україні та працювала в IT-індустрії, але й щоб її працівники мали середньомісячну зарплату від 1 200 євро. При цьому в компанії має працювати, за підсумками кожного календарного місяця, не менше 9 осіб.

Як зазначає speka.media, у фінальній редакції документу депутати зберегли за резидентами Дія.City право працювати з ФОП без обмежень, якщо компанія залишається на загальній системі оподаткування, а її щорічний оборот не перевищує 40 млн грн. Резиденти, які перейдуть на сплату податку на виведений капітал (ПнВК), з 2024 року будуть змушені зменшити кількість ФОП у компанії.

Ключові особливості законопроєкту №5376:

  • Податкові ставки становлять: ПДФО – 5%, ЄСВ від мінімальної зарплати – 22%, військовий збір — 1,5%;
  • Резиденти «Дія City» зможуть обирати вид корпоративного податку: 9% ПнВК чи 18% податку на прибуток;
  • Для компаній, які платять ПнВК, перехідний період щодо обмеження на роботу з ФОП буде таким: до 2024-го — жодних обмежень, а від 2024-го витрати на платників єдиного податку не мають перевищувати 50%, а з 2025-го — 20%.
  • Компанії, що залишаються на загальній системі оподаткування та щорічний оборот яких не перевищує 40 млн грн, можуть працювати з ФОП без обмежень;
  • Заробітна плата співробітника компанії-резидента «Дія City» не має перевищувати 240 тис. євро на рік. Якщо зарплата вища, цей дохід оподатковується додатковими 18% ПДФО.
  • Податкове навантаження для резидентів «Дія City» не збільшуватиметься протягом 25 років.