На початку цього року компанія Apple спробувала запустити три нові функції, спрямовані на захист дітей: виявлення оголеного тіла на фотографіях в додатку «Повідомлення», можливість повідомляти через Siri про насильство над дітьми, та технологію, яка виявляла б CSAM (матеріал сексуального насильства над дітьми) на фотографіях iCloud. Але останній підхід викликав резонанс в експертів із конфіденційності, і його впровадження було відкладено.

Проте тепер Apple додає перші дві можливості в iOS 15.2, хоча немає жодної інформації, коли функція виявлення CSAM може з’явитися в операційній системі компанії, передає Bloomberg.

Що стосується виявлення оголеного тіла, то воно працює так: iPhone, iPad і Mac, які належать дітям, аналізують вхідні та вихідні зображення, отримані та надіслані через додаток «Повідомлення», щоб виявити оголеність. Якщо система знайде оголене зображення, то воно автоматично буде розмиватися, і дитина отримає попередження перед його переглядом. Якщо діти спробують надіслати зображення оголеного тіла, вони також будуть попереджені.

Apple додасть в iOS 15.2 функцію виявлення оголеного тіла в текстових повідомленнях заради безпеки дітей

В обох випадках дитина матиме можливість зв’язатися з одним із батьків через додаток «Повідомлення» щодо ситуації, але батьки не отримають сповіщення автоматично. Це зміна від початкового підходу, оголошеного на початку цього року. Щоб функція працювала, батьки повинні ввімкнути її в обліковому записі для сімейного доступу.

Деякі прихильники конфіденційності критикували функції безпеки дітей від Apple, заявляючи, що ця технологія може використовуватися урядами для стеження за громадянами. Але той факт, що нова опція безпеки є добровільною, адже користувач має її увімкнути, а обробка відбувається на самому пристрої без надсилання зображень на сервери компанії, має знизити рівень критики. Принаймні до введення нових опцій безпеки.