Компанія AppsFlyer спільно з Google представили звіт «Екосистема мобільних додатків Центральної та Східної Європи», в якому досліджується, як ці тенденції вплинули на екосистему мобільних додатків у Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні.

За результатами дослідження, загальна кількість встановлень додатків в Україні зросла на 31%, а витрати на них – на 42%. Кількість встановлень програм на Android збільшилася на 33%, а на iOS на 19%.

Оскільки COVID-19 різко змінив способи взаємодії споживачів із банками та управління своїми грошима, дослідження показало помітне зростання в Україні встановлень додатків для контролю особистих фінансів – на 82%. Це найбільший підйом в цьому секторі серед всіх країн, де проводилося дослідження.

Через обмеження, пов’язані із COVID-19, додатки для електронної комерції також отримали поштовх, оскільки люди більше зверталися до своїх телефонів, щоб купувати товари. У період із липня 2020 року до січня 2021 року, напередодні святкового періоду, кількість встановлень додатків для покупок зросла на 63%, а витрати через них зросли на 43% за той же період.

Google та AppsFlyer представили результати дослідження індустрії мобільних додатків в Україні

Витрати у додатках зросли на 42% на Android і на 60% на iOS проти минулого року. На обох платформах понад 20% цих витрат припало на січень та лютий 2021 року під час святкового періоду. При цьому за період з січня по вересень 2021 року витрати у додатках Android та iOS знизилися на 31% і 46% відповідно.

Оскільки люди витрачають більше часу на своїх телефонах, завантажуючи додатки, дохід від реклами у додатках зріс на 288% проти минулого року. У період з квітня до вересня 2021 року дохід від реклами у додатках на iOS зріс на 9%, тоді як на Android — на 31%.

У звіті проаналізовано 1200 додатків та 700 мільйонів завантажень у 8 країнах регіону (Білорусь, Чеська Республіка, Греція, Угорщина, Казахстан, Польща, Румунія, Україна) у період з липня 2020 року до вересня 2021 року. Коли в звіті йдеться мова про порівняння з минулим роком, порівнюються результати 3 кварталу 2020 року з 3 кварталом 2021 року, якщо не вказано інше.

Більше інформації на сайті Think with Google, ознайомитись з повним текстом звіту можна тут.