Одеська поліція втратила новенький мультикоптер DJI Matrice 300 RTK, що був куплений лише в жовтні за 1,45 млн грн, повідомляє «Думская». Інцидент стався під час антитерористичних навчань на околиці Одеси. Поліцейські за допомогою запрошених з Києва фахівців вирішили випробувати дрон, проте невдало обрали місце – поруч з армійськими складами з пальним. Вже через 10 хвилин після запуску апарата в повітря, він перестав виходити на зв’язок.

Як повідомляє видання, в цей же час від військових до Головного управління Національної поліції Одеської області надійшов сигнал про непізнаний літаючий об’єкт. Не знаючи про проблеми колег, поліція підключилась до його полювання та навіть оголосила про винагороду у 2 000 грн за приземлений дрон. Проте військові не стали ризикувати та розстріляли коптер.

Розмір DJI Matrice 300 RTK по діагоналі складає майже 90 см, максимальна злітна маса – 9 кг, максимальна швидкість – 23 м/с, максимальна висота польоту – 5 км над рівнем моря, а максимальний час польоту – 55 хвилин. Пристрій був оснащений супутниковою системою позиціонування, системою інфрачервоних датчиків, тепловізором, зумом камерою, камерою з ширококутним об’єктивом і лазерним далекоміром.