Українська правда

ШІ та гумор: чи може алгоритм нас розсмішити

- 11 липня, 15:42

Ще донедавна штучний інтелект асоціювався з автоматизацією, цифрами та звітами. Але у 2025 він активно пірнає у творчість – пише вірші, створює ілюстрації, генерує пісні з кліпами й навіть вчиться жартувати.

Гумор – одна з найтонших форм людської комунікації, пов’язана з інтелектом і креативністю. І якщо ми все частіше говоримо з ШІ як з другом, логічно, що хочемо чути від нього не лише факти, а й дотепні жарти.

Нейромережі вже опановують цю навичку. Один із прикладів – Witscript, розроблений комедіантом і телевізійним сценаристом Джо Топліном, який навчив ШІ жартувати у реальному часі. Інструмент аналізує репліки, добирає гумористичні шаблони – і видає жарти.

📊 Згідно з дослідженням "Witscript: A System for Generating Improvised Jokes in a Conversation", 40% з них користувачі сприймають як дійсно смішні.

У сьомому епізоді подкасту ШІлософія ведучі Христина Головко та Ігор Пилипів разом зі стендап-коміком Дмитром Тютюном тестують жарти від ChatGPT і перевіряють, хто насправді смішніший – людина чи алгоритм.

🤖 У випуску ви дізнаєтесь:

  • як нейромережі вчаться відчувати іронію і чому виходить у них поки так собі;
  • як алгоритми вчаться будувати жарти за правилами й чим цей процес нагадує людську творчість;
  • чи зможе штучний інтелект вийти на сцену замість коміка і що йому може стати на заваді.
Load more