Українська правда

Досвід використання Motorola Edge 50: приємний універсальний смартфон середнього сегменту

Досвід використання Motorola Edge 50: приємний універсальний смартфон середнього сегменту
0

Останні роки Motorola суттєво розширила свою лінійку смартфонів середнього сегменту Edge. І, варто зазначити, що досить вдало. Компанія знайшла вдалий рецепт і більша частина лінійки дійсно дуже цікава за співвідношенням ціни та можливостей. Вже певний час у редакції знаходиться смартфон Motorola Edge 50. Сьогодні я розповім про власний досвід використання смартфона, його сильні та слабкі сторони. Бенчмарків та тестів буде трохи менше, ніж в оглядах, я більше сконцентруюсь саме на власних враженнях. Але все ж таки почнемо з характеристик.

Характеристики Motorola Edge 50

Розміри та вага160,8 x 72,4 x 7,8 мм 180 грам
Оперативна пам’ять і сховище 8/256 або 12/512 ГБ (LPDDR4X + UFS)
ПроцесорQualcomm Snapdragon 7 Gen 1 AE
Графічний процесорAdreno 644
Бездротові модуліWi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей6,7-дюймовий P-OLED, роздільна здатність: 2712×1220 точок, 446 ppi; частота оновлення: 120 Гц; пікова яскравість: до 1 600 кд/м²
Основні камери50 МП ширококутна, ƒ/1,8, фазовий автофокус, оптична стабілізація; 13 МП надширококутна, ƒ/2,2, 120˚, фазовий автофокус, режим макро; 10 МП телефото, ƒ/2,0, 3×, оптична стабілізація
Фронтальна камера32 Мп, ƒ/2.4
АудіоСтереодинаміки
Акумулятор5 000 мА•год
ЗаряджанняДротове (68 Вт), індукційне (15 Вт)
Роз’ємиUSB Type-C (2.0)
Операційна системаAndroid 14

Корисні аксесуари

Motorola вже також прибрала у багатьох моделях зарядні пристрої з комплекту, тому варто придбати окремо. Фірмовий 68 Вт коштує зараз 1700 грн, але смартфон підтримує стандарт Power Delivery, тож можна використовувати сторонній. Або бездротовий потужністю 15 Вт. Хоча швидкість заряджання, звісно буде низькою.

Захисний бампер навпаки, є у коробці. Він зроблений з матового доволі міцного пластику і по кольору майже співпадає зі смартфоном. Він має шорстке покриття, завдяки якому смартфон не випаде випадково з руки. Єдиний його мінус пов’язаний з самою конструкцією смартфона. А саме — загнутим з боків екраном: на гранях захист не найкращий.

Дизайн та зручність використання

Останні пару років лінійка Motorola Edge має впізнаваний дизайн з заокругленими екранами та цікавими матеріалами задньої кришки. Смартфон Motorola Edge 50 виключенням не став. Він має цілком стандартні для сучасних моделей габарити і 6,7-дюймовий екран з тонкими рамками та фронтальною камерою у круглому отворі.

Рамка зроблена з металу і звужується на бічних гранях через заокруглену з боків форму екрану та задньої кришки. Остання зроблена з еко-шкіри, як і у багатьох моделей лінійки. Свого часу, після анонсу лінійки Edge 40, я доволі скептично ставився до такого рішення. Поки не покористувався.

За час використання Motorola Edge 50, задня кришка не отримала ніяких пошкоджень, залишилась дуже презентабельною зовні. Вона має дуже приємне на дотик покриття, яке запобігає вислизанню смартфона з руки. У редакції був темно-зелений варіант, який вживу виглядає дуже стильно. Існує також персиковий та темно-сірий кольори. Останній має текстуру подібну до тканини. Дуже тішить, що Motorola використовує оригінальні і незвичайні варіанти кольорів.

Блок тильної камери залишився аналогічним минулим моделям Edge: він квадратний з закругленими кутами. На відміну від більшості сучасних виробників, Motorola робить плавний перехід до потовщення камери, завдяки чому пилу та бруду не має де збиратись.

Органи керування смартфоном та усі функціональні елементи знаходяться на звичних місцях. Кнопки також металеві і відчутно виступають над бічною рамкою, завдяки чому їх легко і зручно натискати. Розташування зручне і для правої, і для лівої руки. Тож звикати не доведеться, все зручно і звично. Окрім хіба що заокруглень екрану, які подобаються не усім. Особисто мені таке рішення подобається і хибних дотиків за час використання не було.

Варто згадати про одну дрібничку, яка притаманна більшості актуальних моделей Motorola. На відміну від інших виробників Android-смартфонів (особливо китайських), в лоток Motorola Edge 50 можна встановити лише одну фізичну SIM-карту. Але є підтримка eSIM, тож це не має бути проблемою. І, що приємно, навіть деякі доступні моделі Motorola лінійки G також мають підтримку eSIM.

Смартфон захищений від бруду та води за стандартами IP68 та MIL-STD-810H і має витримати занурення в воду на глибину до 1,5 м на 30 хвилин. Це вже своєрідний стандарт для сучасних флагманів та смартфонів середнього сегменту. За доволі тривалий час використання, Motorola Edge 50 мені здався цілком зручним смартфоном. Звісно, наскільки це можливо з урахуванням діагоналі екрану 6,7 дюйми. Є користувачі, які шукають смартфон з пласким екраном меншої діагоналі. У виробника є такий варіант, Motorola Edge 50 Neo. Він виявився напрочуд вдалим з урахуванням ціни. Він також має цікавий дизайн з задньою кришкою з еко-шкіри, дуже непогану потрійну камеру, 6,4-дюймовий AMOLED-екран, а також захист від бруду і води. Детальний огляд можна прочитати за посиланням.

Екран, продуктивність та автономність

В Motorola Edge 50 використовується 6,7-дюймовий P-OLED дисплей з роздільною здатністю 2712х1220, піксельна щільність — близько 446 PPI. Екран підтримує HDR10+, максимальна яскравість у автоматичному режимі — 1600 кд/м². Частота оновлення — 120 Гц. Дисплей якісний, з насиченими кольорами. Останні дні була сонячна погода, була змога перевірити на практиці рівень яскравості. Екран не тьмяніє, картинка залишається хорошою. Єдине, що варто зазначити — білий колір під певними кутами має зеленуватий відтінок, що є звичною особливістю різновидів OLED-дисплеїв.

Щодо ШІМ не можу нічого сказати, мої очі загалом до цієї особливості OLED не вразливі. Але у налаштуваннях є окремий пункт запобігання миготінню. Решта налаштувань цілком стандартні: частота оновлення, режими відображення кольорів, нічний режим тощо. Єдине, що засмучує — чомусь компанія вирішила прибрати повноцінний Always On Display: інформація відображається лише коли доторкнутись до екрану чи посунути смартфон. Дивне і не дуже зручне рішення.

Декілька слів про продуктивність. Всередині Motorola Edge 50 знаходиться не найновіший процесор Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 AE (Accelerated Edition). Це зовсім трохи розігнана версія Snapdragon 7 Gen 1 2022 року. Єдина відмінність від оригінальної версії — ядро Cortex-A710 розігнане з 2,4 до 2,5 ГГц. Більше відмінностей немає. Графічний прискорювач Adreno 644. Оперативної пам’яті 12 ГБ з можливістю розширення за рахунок вбудованого накопичувача. Його об’єм 512 ГБ. Трохи бенчмарків:

Як можна побачити, смартфон не дуже продуктивний. Але варто зважати на сценарії використання: якщо не грати у важк ігри жодних проблем з продуктивністю не виникає: інтерфейс працює дуже швидко, будь-які застосунки у будь-якій кількості завантажуються швидко і працюють стабільно. Хоча дійсно, є смартфони з потужнішим залізом. Вже згаданий раніше Motorola Edge 50 Neo демонструє трохи вищу продуктивність при доступнішій ціні. Хоча дещо поступається за іншими аспектами. І ще одна особливість, про яку варто знати якщо планується грати: смартфон відчутно гріється при тривалому навантаженні. Якщо ви не граєте у ігри, то це не проблема.

Motorola Edge 50 отримав акумулятор ємністю 5000 мА⋅год, що є цілком типовим показником для сучасного смартфона. Час автономної роботи, звісно, залежить від сценарію використання: багато граючи у ігри можна розрядити до вечора. У моєму ж випадку на ранок наступного дня залишалось приблизно 20-25% заряду. Це без ігор і з мінімумом камери, але щонайменше 3 години музики у Bluetooth-навушниках на додачу до браузера, пошти, месенджерів, соцмереж, YouTube тощо. Тобто маємо цілком середній показник.

Фірмового зарядного пристрою у нас не було, але сторонній Power Delivery потужністю 65 Вт працює без проблем, на повне заряджання потрібно приблизно 50 хвилин.

Інтерфейс, розваги та безпека

Motorola Edge 50 працює на Android 14 з фірмовим інтерфейсом Moto Hello UI. Хоча фактично це чистий Android з деякими додатковими застосунками. Компанія обіцяє 5 великих оновлень ОС. Це, звісно, не Pixel, але дуже непогано. Чомусь поки що Android 15 на смартфон не прилетів, хоча деякі сусіди по лінійці Edge вже отримали. Окрім фірмових застосунків з коробки є трохи сміття на кшталт TikTok, Temu чи Candy Crush. Але усе воно видаляється без будь-яких обмежень. Інтерфейс охайний, ним приємно користуватись. Логіка стандартна для Android, є кастомізація зовнішнього вигляду, включно з генерацією шпалер за допомогою ШІ.

У застосунку Moto зібрані додаткові функції: персоналізація, жести тощо. Moto Secure — додаткові налаштування безпеки. Family Space — налаштування доступу та батьківського контролю. Moto Unplugged — тимчасове вимкнення сповіщень.Окремо варто згадати застосунок Moto Connect, який дозволяє підключитись до ПК чи зовнішніх дисплеїв по Miracast та Chromecast. Можна просто транслювати зображення, швидко передавати файли, зробити загальний буфер обміну, використовувати смартфон як веб-камеру тощо.

У смартфоні використовується класична схема для відтворення стереозвучання: основний та розмовний динаміки. При цьому, гучність дуже хороша, але низьких частот мало. Основний динамік розташований таким чином, що його не закриває рука. Дивитись відео чи грати у ігри на смартфоні приємно. Є підтримка Dolby Atmos, а також деякі налаштування звучання: режими для різних сценаріїв, а також простенький еквалайзер.

Motorola Edge 50 — не найкращий вибір для затятих геймерів. Але, наприклад, Call of Duty Mobile на високих налаштуваннях демонструє стабільні 60 FPS, тож не все так погано. Diablo Immortal — іноді бувають фрізи і падіння FPS до 45. І смартфон швидко починає нагріватись. Є своєрідний хаб з усіма встановленими іграми та налаштуваннями сповіщень, яскравості, режиму продуктивності тощо. І внутрішньоігровий оверлей, в якому також є індикація завантаження системи та лічильник FPS. Але чомусь він не зберігається на скріншотах.

Способи розблокування Motorola Edge 50 не відрізняються від інших сучасних смартфонів: розпізнавання обличчя фронтальною камерою, яке добре працює при хорошому освітленні. І оптичний сканер відбитків пальців під екраном. До нього є єдина претензія: розташування. Він знаходиться низько, при такій діагоналі це не дуже зручно. Але працює швидко і точно.

Камери

Motorola Edge 50 має, на мій погляд, оптимальний набір камер для смартфона середнього рівня. Це:

  • 50-магапіксельна основна камера, f/1.8, 24 мм, 1/1.55", 1,0 мкм, багатонаправлений PDAF, OIS;
  • 10 МП телефото, f/2.0, 73 мм, 1/3.94", 1,0 мкм, PDAF, OIS, 3x оптичний зум;
  • 13 МП надширококутна , f/2.2, 13 мм, 120˚, 1/3,0", 1,12 мкм, PDAF.
  • 32 МП фронтальна, f/2.4, 1/3.14", 0,7 мкм.

Що важливо, надширококутна камера з автофокусом та може використовуватись для макро. Є вбудовані покращувачі кадру на основі ШІ. На мій погляд, камери добре знімають як для смартфона середнього цінового сегменту. Детально писати особливого сенсу немає, краще просто викласти приклади. Основна камера:

2х зум — кроп з основної камери:

3х телефото:

Надширококутна:

Макро:

Відео:

Висновки

Motorola Edge 50 — дуже приємний у використанні смартфон середнього сегменту з цікавим дизайном, захистом від бруду та води, хорошими камерами, якісним дисплеєм та гучними динаміками. Так, у нього є слабкі сторони: порівняно невисока продуктивність, відчутний нагрів при навантаженні та зовсім дрібна претензія —  відсутність повноцінного Always on Display. Але загалом, це — чудовий варіант для тих, хто шукає універсальну модель і не потребує максимальної продуктивності заліза. Смартфон має охайну, зручну оболонку, що фактично є чистим Android з невеликою кількістю додаткових застосунків. І майбутній власник може розраховувати на 5 оновлень операційної системи.

Поділитися:
Посилання скопійовано