Процесорний кулер APNX AP1 White є першим кулером компанії APNX, і на момент виходу наробив чимало галасу. І не просто так – як для першої спроби в даній сфері, ця модель виявилась виключно вдалою, комбінуючи непересічний зовнішній вигляд, непогану продуктивність і цікаву ціну. Я не перший, хто оглядає AP1, однак мені навіть зараз цікаво, чи виправдовує – і чим саме він виправдовує хайп навколо себе. Особливо враховуючи вартість, яка складає $50.

Комплектація

Перше, що мене зачепило – це коробка. А саме – той факт, що кулер на принті розташовано в правильній позиції. Так, як його буде встановлено в ПК. Ну і елементи на фоні позаду – в стилі кожуха. Подібна впевненість в стилістиці серед комп’ютерних кулерів зустрічається виключно рідко – а серед початківців так і взагалі ніколи.

Саме пакування значно менш виразне – в простому картоні, окрім самого кулера, знаходиться інструкція по експлуатації, маленький тюбик термопасти APNX TGP1, лопатка для розподілення термопасти, а також пластина під Intel, рамка кріплення під Intel та AMD, два набора гвинтів і стільки ж наборів проставок.

Відмічу дві цікаві особливості комплектації. По-перше, APNX AP1 White є одним із небагатьох кулерів, які є настільки сучасними, що не мають підтримки старих сокетів. Тобто LGA 1700/1200/115x у Intel, і AM4/AM5 у AMD. І по-друге, гвинти кріплення та пластикові проставки промарковані кольором – чорні гвинти та червоні проставки йдуть під AMD, білі гвинти та сині проставки – під Intel.

Зухвалий, стильний, білосніжний. Огляд APNX AP1 White

Зовнішній вигляд

Сам кулер, завдяки акценту в індустріальний мінімалізм, виглядає на 90% впевнено і на 110% нахабно, бо з деяких кутів навіть не виглядає кулером. Головна цьому причина – кожух металевий, а не пластиковий. Він і відчувається, і виглядає преміально. Плюс – незвичний білий вентилятор, з чорним лого по центру і чорними радіаторними пластинами позаду. І – тиснення логотипу компанії на торці, зазвичай – ледь помітне.

Ще варіант, чому APNX AP1 White виглядає настільки охайно та специфічно – він, по суті, створювався в один стиль з корпусом APNX C1, який виглядає так само витончено.

Відмічу також, що у AP1 є і чорна версія, APNX AP1 Black. Вона значно більш нагадує смокінг, бо поліровані торці, які ледь помітні на білому фоні, на фоні чорного металу починають підкреслювати загальну форму. Корпус APNX C1, до речі, теж існує в чорному та білому варіанті, хоча найбільш цікавий в унікальному градієнтному Chroma Flair.

Найбільше мене здивувало те, наскільки легко охайність кулера оминула очевидну пастку стосовно розмірів. При висоті 157 мм і ширині 128 мм, він не заважає встановленню ОЗП – але я думав, що така висота вже дозволяє конкурентам використовувати 135-мм або навіть 140-мм вентилятори.

Очевидно, що у APNX AP1 White вентилятор всього 120 мм. Однак – ні, моделі на 140 мм і дорожчі, і вищі. Іноді на 3-4 мм, однак завжди вищі, а тому – мають гіршу сумісність з комп’ютерними корпусами.

Вентилятор

Втім, у пастку охайності потрапив безпосередньо сам вентилятор. Він – від AeroCool, змінний, але очевидно – унікальний, тому хоч і має відносно стандарні габарити 120х120х25 мм, але першим ліпшим його не замінити.

Він не має номенклатурного номера, фактично не має рамки спереду, і замість одного набору отворів під кріплення – має два, один для кожуха спереду (гвинти доступні ззаду), інший – для гачків, завдяки яким вентилятор тримається за радіатор.

Підсвітка у вентилятора присутня, світлодіоди ARGB розташовані навколо двигуна всередині, і завдяки комбінації із напів-прозорого пластику та рамки навколо, підсвітка виглядає дуже приємно оку. І що важливіше за все – вона виглядає унікально.

Зухвалий, стильний, білосніжний. Огляд APNX AP1 White

Специфікації

Сам радіатор алюмінієвий, має довжину 49 мм, ширину 122 мм, складається з 49 пластин, які розділені проміжками в 2 мм. Теплових трубок п’ять, вони мідні, товщиною 6 мм, з прямим контактом. Також над підошвою контакту знаходиться чорний радіатор для додаткового охолодження. Вага APNX AP1 White разом із вентилятором складає 780 г, радіатора окремо – 442 г.

Технічні характеристики вентилятора наступні. Максимальній потік повітря – до 129 м³/год, статичний тиск – 3,36 мм, початковий/базовий вольтаж – 5/12 В, вимоги до струму – 0,5 А, споживана потужність – 6 Вт. Вентилятор під’єднується по 4-піновому кабелю для живлення та керування PWM, і окремо – по подвійному 3-контактному ARGB-кабелю для керування підсвіткою, а показник напрацювання на відмову складає 80 000 год, або 10 років беззупинної роботи. На сам кулер гарантія – 3 роки.

Процес встановлення

Встановлюється APNX AP1 відносно просто – у всякому випадку, на AM4 та AM5. Комплектні пластикові колодки, а також комплектні гвинти, треба буде зняти, а от задня пластина залишається. Потім йдуть пластикові проставки, потім – прямокутна рамка, потім термопаста на процесор – і нарешті, прикручуємо сам кулер гвинтами.

Для прикручування не обов’язково мати довгу викрутку, як під флагмани be quiet!, і підійдуть навіть викрутки iFixit – але довга під Philips сильно спростить задачу. Як і під задачу відкручування кожуха від вентилятора, але це навряд чи комусь буде корисним. Так само малокорисним, але цікавим є факт, що гвинти на самому кулері – пусті всередині, і накручуються “кожухом” на впаяні стержні з різьбленням, які розташовані на платформі.

Після встановлення APNX AP1 виглядає неперевершено охайно, і ця охайність функціональна – ОЗП не перекрита, слоти M.2 майже не перекриті, тому можна без проблем встановити будь-яке охолодження – на SSD (якщо радіатор не високий), і на оперативну пам’ять (будь-яке охолодження підійде).

Зухвалий, стильний, білосніжний. Огляд APNX AP1 White

Процес та результати тестування

Оскільки обіцяне TDP у APNX AP1 White складає 245 Вт, він повинен охолоджувати ледь не будь-який мейнстрімний процесор. Власне, на швидкості близько 1000 RPM йому вдавалось охолоджувати AMD Ryzen 5 5950X під штучним розгоном по всім ядрам. Але це – в умовах лабораторних, при звичній кімнатній температурі.

Свій тест я проводив на процесорі AMD Ryzen 5 7600 під штучним розгоном до частот AMD Ryzen 5 7600X, зі стрес-тестом в AIDA64. Але – при кімнатній температурі 26 градусів Цельсія в відкритому стенді. Це в умовах блекаутів більш реалістично – якщо ваш ігровий ПК і може працювати від зарядної станції по типу EcoFlow River 2 Max, то кондиціонер від неї довго не пропрацює. Тому складність тесту я і підвищив.

Також я знизив швидкість роботи вентиляторів до моменту, коли вони майже переставали бути помітні вуху. Це завжди головна проблема 120-мм вентиляторів – а у APNX AP1 White він ще й нестандартний, і на максимальній швидкості 1800 RPM гучніший за інші – до 50 дБа. На щастя, на швидкості 800 RPM він не буде помітним на фоні корпусних 120-мм моделей.

На протязі 30-хвилинного стрес-тесту процесор AMD Ryzen 5 7600 тримав стабільну частоту 5275 МГц по всім ядрам, споживаючи 75 Вт потужності, і APNX AP1 White охолоджував його до 79 градусів. Цей результат був на фіксованій швидкості вентилятора 820 RPM, з гучністю до 29 дБа, тому звук роботи кулера я не чув. Навіть на відкритому стенді.

Підсумки

Кулер APNX AP1 White виглядає як нахабний стиляга, але виправдовує свою вартість чудовою продуктивністю. Головною проблемою для нього є вентилятор, досить гучний на високих обертах. Хочеться сказати і про виключно проблематичну заміну вентилятора, однак враховуючи 10 років його обіцяної надійності, вам про це турбуватись не треба. Саме тому, якщо для вас зовнішній вигляд є одним із пріоритетів, то за $50 APNX AP1 White буде, мабуть, найкращим з варіантів.