Zenbook 14 OLED (UX3402ZA) – огляд 14-дюймового ноутбука від ASUS з хорошою автономністю

Компанія ASUS продовжує активно розвивати лінійку іміджевих ноутбуків Zenbook, і поки ми чекаємо новинок представлених на CES 2023, розгляньмо модель Zenbook 14 OLED (UX3402ZA) представлену наприкінці минулого року. Цей компактний 14-дюймовий ноутбук обіцяє найкраще, що можна сьогодні отримати в лінійці Zenbook: якісний екран, високу швидкодію та, звісно, автономність. Подивімося, чи це справді так та що ще може запропонувати Zenbook 14 OLED.

Характеристики Zenbook 14 OLED

Дисплей OLED, 14”, роздільна здатність 2880×1800 точок, співвідношення сторін 16:10, частота 90 Гц
Процесор Intel Core i7-1260P
Оперативна пам’ять 16 ГБ LPDDR5 – 4800 МГц
Сховище 1 ТБ
Графіка Intel Iris Xe
Порти 2 роз’єми Thunderbolt 4 (з DisplayPort та Power Delivery), один USB 3.2 Gen 2 Type-A, HDMI 2.0, RJ-45 (через адаптер), 3,5-мм аудіоджек, слот для карт microSD
Бездротові модулі Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.2
Камера Full HD-камера
Аудіо Акустична система з 2 динаміків
Клавіатура Клавіші острівного типу з ходом 1,4 мм та підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 75 Вт·год, блок живлення 65 Вт
Розміри 313,62х220,63х16,9 мм
Вага 1,39 кг
Орієнтовна ціна 59 999 грн

Комплектація

Ноутбук постачається у невеликій картонній коробці в середині якої можна знайти сам пристрій, компактний блок живлення на 65 Вт та фірмовий чохол для переноски.

Останній є приємним бонусом, адже часто в подібних моделях в комплекті йде тільки зарядка.

Дизайн та матеріали

Zenbook 14 OLED отримав дещо експериментальний дизайн, ASUS відмовився від традиційного малюнка з концентричними колами на кришці дисплейного блока, обрав для неї матове покриття з великим зображенням нового логотипа компанії. Вийшло справді симпатично, але найголовніше – практично. Матова кришка не збирає слідів від пальців.

Ще одне нововведення, це нова кругла панель на тильній частині корпусу до якої кріпиться шарнір екрана, вона виконана в срібному кольорі та ніби поєднує дві частини ноутбука.

Цікаве рішення, яке трохи розбавляє загалом мінімалістичний дизайн моделі. До речі, якщо вже мова йде про шарнір, то він дозволяє розкривати дисплей на 180 градусів та робити це однією рукою, при цьому надійно фіксуючи його в будь-якому положенні.

Zenbook 14 OLED має відносно компактні розміри 313,62х220,63 при товщині 16,9 мм та вазі 1,39 кг. Дисплейний блок та основа корпусу зроблені з алюмінію, а тачпад прикритий матовим склом.

Єдині видимі елементи з пластику – це клавіатура та рамка екрана. Останній має глянцеве покриття, яке краще не чіпати руками, щоб не витрачати час на відтирання слідів.

Загалом же корпус ноутбука вийшов симпатичним, з цікавими елементами дизайну та хорошою якістю збірки.

Порти

Всі роз’єми в ноутбуці розташовані на бокових гранях корпусу. На правій можна знайти HDMI 2.0, 3,5 мм комбінований аудіороз’єм, два USB Type-C з Thunderbolt 4.0 та картридер microSD.

На лівій грані знаходиться тільки порт USB 3.2 Gen 2 Type-A.

Як для компактної моделі, доступних роз’ємів вистачає для комфортної роботи. А якщо ви користуєтеся монітором, який вміє передавати відео та живлення через USB Type-C, то ноутбук до нього взагалі можна під’єднати одним кабелем.

Дисплей Zenbook 14 OLED

Ноутбук оснащено 14-дюймовим OLED екраном з роздільною здатністю 2880х1800 точок, частотою оновлення 90 Гц, співвідношенням сторін 16:10, часом відгуку 0,2 мс.

Відповідно до наших замірів, дисплей показує 100% кольорового простору sRGB, 98% Adobe RGB та 99% P3. В нього еталонна гама 2.2, а пікова яскравість в режимі HDR навіть перевершує заявлену виробником та досягає 600 кд/м².

Традиційно для OLED-панелей ASUS матриця дуже якісно відкалібрована, проте дозволяє самостійно скорегувати відображення через утиліту MyASUS, в якій через налаштування Splendid змінити насиченість кольору та гамму.

Окрім того, присутній набір програмних інструментів, які мають подовжити життя OLED екрана. З їх допомогою система непомітно для користувача перемикає пікселі, щоб вони весь час не показували одні й ті самі статичні елементи, що з часом веде до вигорання.

Загалом дисплей Zenbook 14 OLED всім подобається, окрім того, що має глянцеве покриття, яке складніше протирати, ніж скло. Проте для акуратних користувачів це не буде великою проблемою.

Платформа та швидкодія

В тестовій версії ноутбука був встановлений 12-ядерний процесор Intel Core i7-1260P, який використовує архітектуру з 4 швидкими та 8 енергоощадними ядрами. Максимальна частота чипа може досягати 4,7 ГГц, проте повільніші ядра розганяються до 3,4 ГГц.

Обсяг оперативної пам’яті складає 16 ГБ двоканальної LPDDR5, яка працює на частоті до 4800 МГц. Пам’ять розпаяна на платі, тож збільшити її самостійно не вийде.

Для збереження даних ноутбук пропонує PCIe4.0 x4 NVMe SSD-накопичувач з місткістю 1 ТБ. Це дуже швидке сховище файлів, яке забезпечує понад 6500 МБ/с на читання та понад 4900 МБ/с на запис.

За обробку графіки в Zenbook 14 OLED відповідає вбудований прискорювач Intel Iris Xe, якого достатньо для базових задач, таких як редагування фото, та навіть більш-менш сучасних ігор з мінімальними налаштуваннями графіки та низькою роздільністю.

При роботі від акумулятора, процесор в Zenbook 14 OLED очікувано зменшує частоти, тож швидкість обчислення падає. В тому ж тесті PCMark 10 модель набирає 2857 балів, проти 4434 балів з підключеним зарядним пристроєм.

Загалом же, ноутбук чудово справляється з офісними та мультимедійними задачами, якщо вони не потребують швидшої графіки.

Для підключення до бездротової мережі інтернету, ноутбук пропонує модуль Wi-Fi 6E, а для безпровідних навушників можна використовувати Bluetooth 5.2.

Нагрів та стабільність роботи

Ноутбук оснащується активною системою охолодження, яка набирає повітря на нижній частині корпусу та видуває через вентиляційний отвір на лівій грані. При роботі від акумулятора в офісному режимі ноутбук залишається тихим та не нагрівається.

Вентилятор активується під навантаженням, проте шум від нього не перебільшує прийнятні 60 дБ, тобто не є голоснішим за рівень шуму у відкритому офісі.

В тесті стабільності системи AIDA64, ноутбук показує троттлінг на початку навантаження, проте після того, як вентилятор системи охолодження розкручується, він зникає.

Корпус ноутбука стає відчутно теплим, проте не настільки, щоб викликати дискомфорт під час використання. Зона клавіатури та навколо тачпада залишається ледве теплою.

Під 100% навантаженням процесор в середньому нагрівається до 80 градусів Цельсія, тримаючи частоту на рівні 2,2 ГГц, що адекватно для компактної моделі.

Клавіатура та тачпад

Zenbook 14 OLED отримав клавіатуру острівного типу ErgoSense з ходом клавіш 1,4 мм. Це дуже приємна для роботи клавіатура, яка злегка підіймається шарніром дисплея для створення ергономічного нахилу. Самі клавіші натискаються м’яко, але відносно довгий хід забезпечує комфортний набір довгих текстів. Окрім того, зазначу, що клавіатура зовсім не шумна.

Тачпад в ноутбуці доволі великий та покритий матовим захисним склом, він точно визначає положення пальців та чудово працює з жестами Windows.

Окремо на тачпаді є дві сенсорні клавіші, які розташовані у його верхніх кутах. В правому – це увімкнення сенсорної цифрової клавіатури, а в лівому – регулювання її яскравості.

Це загалом корисна опція для тих, хто багато працює із цифрами, але це також моя єдина претензія до тачпада. Річ у тім, що під час друку на клавіатурі правою рукою доволі легко активувати цифрову клавіатуру, яка може просто бути не потрібною в цей момент.

Це не є критичною проблемою, адже навіть якщо її активувати, то тачпад продовжує виконувати свою основну функцію, а в налаштуваннях MyASUS цифрову клавіатуру можна взагалі вимкнути, проте хотілося б щоб в майбутніх оновленнях програмного забезпечення компанія просто зробила сенсорну клавішу менш чутливою.

Сканер відбитків

У верхньому правому куті клавіатури зліва від клавіші Delete (за що окрема подяка інженерам ASUS), знаходиться кнопка увімкнення ноутбука, яка також є сканером відбитків пальців. Останній можна використовувати для розблокування та входу в Windows 11 зі своїм обліковим записом без використання пароля, він чудово працює з опцією Windows Hello.

Сама кнопка сканера відбитків не дуже велика, проте спрацьовує точно та швидко.

Вебкамера

Вбудована у верхню рамку екрана вебкамера Zenbook 14 OLED дозволяє передавати зображення з роздільністю Full HD і насправді доволі якісна, як для ноутбука, принаймні при хорошому освітленні.

В ASUS також додали у вебкамеру декілька інтелектуальних функцій, які можна активувати в програмі MyASUS.

До них входить можливість розмити фон під час відеодзвінків, оптимізувати освітлення, відстежувати рухи та, найдивніша, це корекція очей. Всі опції працюють, але не без нюансів, які залежать від освітлення, кута огляду та, наприклад, наявності у вас на обличчі окулярів.

Аудіо

Для відтворення звуку в Zenbook 14 OLED вбудовано стереодинаміки, які розташовані на нижній частині корпусу ближче до передньої грані. Звучать вони дуже голосно, я б навіть сказав ДУЖЕ голосно, як для такого тонкого ноутбука, то ж написи Dolby Atmos та harman/kardon на корпусі все ж таки щось значать. Але об’ємності, яку можна почути в моделях з чотирма та більше динаміками, тут немає, як і хоча б трохи виразних басів, тому розраховувати на повну заміну якісних зовнішніх динаміків або навушників не варто.

До речі, навушники до ноутбука все ще можна підключати провідним способом через 3,5 мм роз’єм, а для безпровідних моделей є Bluetooth 5.2.

Автономність Zenbook 14 OLED

Ноутбук оснащено літій-полімерним акумулятором на 75 Вт·год, чого має бути достатньо на повний робочий день, звісно в залежності від навантаження системи та яскравості екрана. В тесті PCMark 10 Modern Office, який імітує різноманітні офісні задачі та при яскравості 200 ніт, Zenbook 14 OLED протримався майже 11 годин. Це прекрасний результат для сучасного компактного ноутбука.

Заряджається модель від блока живлення на 65 Вт через порт USB Type-C. При цьому підтримується швидка зарядка, до 60% акумулятор заряджається за 49 хвилин.

Також зазначу, що сам блок живлення доволі компактний, його зручно буде носити із собою у сумці чи рюкзаку.

9
приємний дизайн; матеріали та збірка; доступні порти; якісний OLED екран з частотою 90 Гц; швидка платформа; ефективне охолодження; зручна клавіатура та тачпад; сканер відбитків пальців; Full HD вебкамера; голосні динаміки; хороша автономність; швидка зарядка; компактний блок живлення
глянцевий екран
Zenbook 14 OLED (UX3402ZA) – це приємний у використанні компактний ноутбук з якісним OLED екраном, який допоможе ефективно справлятися з офісними та домашніми завданнями, якщо вони не потребують швидшої графіки.
Більше коментарів!