Назва

“Гало”/ Halo

Жанр Фантастика, Екшен, Драма
Режисери Отто Баферст, Джонатан Лібесман, Майкл Бассетт, Роель Рейн, Джет Вілкінсон
У ролях Пабло Шрайбер (Джон-117, Майстер Чіф), Наташа Мак-Елгон (Кетрін Голзі) Єрін Ха (Кван Ха), Чарлі Мерфі (Макі), Джен Тейлор (Кортана), Шабана Азмі (Маргарет Парангоскі), Кейт Кеннеді (Кай-125), Наташа Кулзак (Різ-028), Бентлі Калу (Ваннак-134) та інші
Студія Amblin Television, 343 Industries, Showtime
Тривалість 9 епізодів
Рік 2022
Сайт IMDb

Про те, що Стівен Спілберг почав працювати над першим повноцінним серіалом із всесвіту Halo Microsoft заявляла ще у 2013, проте фанатам Майстер Чіфа довелося “трохи” почекати: Кайла Кіллена було обрано шоураннером і сценаристом лише у 2018, зйомки почалися через рік, але були призупинені через Covid-19. Нарешті, в березні 2022 багатостраждальне шоу таки вийшло на Paramount+ і я не впевнений, чи є привід радіти.

Halo (TV series) це непогана фантастика про те, як людство протистоїть навалі релігійно-політичного союзу інопланетних рас, що зветься Ковенант, і паралельно продовжує собачитись між собою. Тут є все, до чого звикли та чого чекали фанати ігрової серії: давні артефакти загублених цивілізацій, генно-модифіковані воїни Спартанці, всі ключові раси Ковенанту, докторка Голзі і ШІ Кортана, Бородавочники, Кондори та Банші, MA5B та Голкомети, навіть знайомий звук зарядки щитів та користувацький інтерфейс з гри, і ті на місці. Ну і сам Джон-117, Майстер Чіф у всій своїй красі. От тільки самої Halo в серіалі практично немає.

Почнемо з того, що перед нами альтернативна версія всесвіту Halo, яка хоч і оглядається на канон, але доволі своєрідно його трактує. Боротьба колоній за незалежність від Космічного командування Об’єднаних націй триває паралельно із глобальною війною людства з Ковенантом, при цьому повстанці програють, тому що ККОН діє максимально жорстко, використовуючи проти бунтівних колоній каральні операції загонів Спартанців, пропаганду та залякування. Вбивства, викрадення, порушення прав та експерименти на людях, брудні політичні ігри та бажання правити залізним кулаком — ККОН фактично являє собою військову диктатуру, якій дуже важко співпереживати. Тут навіть не знаєш хто гірше — докторка Голзі (Наташа Мак-Елгон) яка постає в амплуа класичного бондівсього лиходія, божевільного вченого, що ладний пожертвувати чим і ким завгодно, лиш би досягти поставленої мети, чи командування ККОН в особах адмірала Парангоскі (Шабана Азмі) та капітана Кіза (Денні Сапані), які згодні закривати очі на методи Голзі, доки вони не несуть загрозу ККОН.

Можна було б, звичайно, пристати на бік повстанців, які у серіалі стали білими та пухнастими (в ігровому всесвіті вони радо підривали ядерні бомби у мирних кварталах), але єдиний осередок спротиву, який нам показують творці шоу, виявляється знищеним ще в першій половині першої ж серії, останню ж вцілілу повстанку Кван Ха (Єрін Ха) ледь не одразу забирають від Майстер Чіфа (Пабло Шрайбер) і дають їй окрему, розтягнуту і відверто нудну сюжетну лінію, і все заради того, щоб у кількасекундній сцені показати, що шаманки бунтівного племені спілкуються з одним з Моніторів. Всі митарства Кван після першої серії можна було сміливо вирізати та шоу нічого б не втратило, крім хронометражу.

Але це допоміжна сюжетна арка, основна вийшла більш вдалою, особливо якщо ви не запеклий фанат і зможете пережити те, що Кортана ніколи самостійно не обирала Майстер Чіфа собі в напарники й, замість того, щоб за допомогою чіпа під’єднуватись до його броні, завантажена напряму в мозок спартанця, а сам Джон ледь не половину часу проводить без костюма. Останній факт пояснюється тим, що сценаристи вирішили залишити всі основні події, пов’язані із кільцями-Гало, Ковенантом, Предтечами та Потопом (про останній поки що взагалі не згадується) на потім, і сфокусувалися на зав’язці із пошуком артефактів Предтеч, що вкажуть путь до Гало, та самокопаннях Джона, у якого після взаємодії з артефактом злетіла програма і він почав згадувати своє життя до того, як докторка Голзі перетворила його на машину для вбивства.

Втім, я все одно не розумію навіщо регулярно змушувати Чіфа знімати Мйольнір і вести розлогі діалоги. Інакше важко було б показати людську сторону персонажа? Ну не знаю, в Мандалорці це ж якось вдалося. А тут ми отримали якогось зовсім нового, невідомого, часом істеричного, втратившого фірмову сталеву витримку, Джона, який іноді скочується в абсолютний крінж. Наприклад, займається сексом фактично із військовополоненою. У її камері. Поки Кортана спостерігає.

На фоні Майстер Чіфа інші члени Срібної команди виглядають набагато краще. Різ-028 (Наташа Кулзак) та Ваннак-134 (Бентлі Калу) – просто класичні мовчазні спартанці, але мій особистий фаворит це Кай-125 (Кейт Кеннеді). Вона також переживає процес повернення людських емоцій, причому персонаж чудово розкривається за декілька реплік і пару яскравих сцен. Джону ж не вдається зробити те саме за всі вісім відведених під нього епізодів.

Є в Halo і декілька оригінальних персонажів, що не були присутні в іграх, проте про них складно говорити, не заспойлеривши ті декілька дійсно цікавих сюжетних ходів, що наявні в серіалі. По тій самій причині я не буду зайвий раз згадувати Кортану (Джен Тейлор). Вона тут трохи незвична, але за розвитком її стосунків з Майстер Чіфом спостерігати цікаво.

Рецензія на перший сезон “Гало”/ Halo (TV series). Могло б бути й краще

Чи міг би я порадити Halo шанувальникам бойової фантастики? З легкістю, серіал непогано знятий, в міру захопливий, із сучасною графікою, динамічними бойовими сценами та декількома цікавими персонажами. Чи став би я радити його фанатам гри? Ні, хіба що першу та останню серії, та і то в якості фан-сервісу. Втім, є сподівання, що вже в другому сезоні ситуація трохи виправиться і Джон, перестане копирсатися в минулому, все ж таки добереться до Гало і почнеться нормальний екшен. А якщо при цьому ще й обійдеться без одягнутих в дрантя повстанців, то буде взагалі чудово.