Українська правда

Огляд ігрових навушників Razer Kraken V3

- 14 грудня 2021, 19:34

Серед ґаджетів геймера однією із незамінних речей є навушники. За їх допомогою можна глибше зануритись в ігровий процес пригодницьких ігор та орієнтуватися в шутерах, спілкуватися з напарниками в командних іграх та банально не заважати людям навколо відпочивати. Один з найкращих брендів геймерських аксесуарів — Razer — має у своєму портфоліо декілька гарних варіантів на такий випадок. Kraken — вже майже класична модель виробника, яка не припиняє оновлюватись. В цьому огляді ми познайомимося з моделлю Razer Kraken V3.

Технічні характеристики Razer Kraken V3

Частотний діапазон20 Гц - 20 кГц
Імпеданс32 Ом
Розмір динаміків50 мм
Мікрофонстатичний
Ціна в Україні3 499 грн

Комплектація Razer Kraken V3

Нічого надзвичайного в комплекті з гарнітурою немає — навушники, мікрофон, що під'єднується, та декілька фірмових наліпок для ноутбука або корпусу ПК. Ця модель не позиціюється, як Tournament Edition, тож розраховує на своє стаціонарне місце біля комп'ютера або ігрової консолі. Тому окремого чохла для транспортування немає.

Однак навушники все одно можна перевозити. Мікрофон для більшої зручності знімається, а в геймерському рюкзаку напевно вистачить місця і для гарнітури. Але погоджусь, що окремий «мішечок» не завадив би. Так само не зайвим доповненням може бути тримач для навушників (наприклад, фірмовий Razer Base Station V2 Chroma).

Дизайн та зручність користування

Лінійка Razer Kraken зараз складається з чотирьох моделей. Але візуально вони всі однакові. В магазині більше немає «токсично-зеленого» кольору корпусу (тільки чорний), а логотипи на чашах оснащені RGB-підсвіткою. До того ж чаші зроблені з типовим для Kraken оформленням. Впізнати цю модель дуже легко, адже їй вже понад вісім років.

Перша ревізія мала конструкцію, яка дозволяла скласти навушники для транспортування. Пізніше це змінили, тому кріплення чаш стало статичним. Але не зникли вісім міцних ділень для фіксації розміру. Основа корпусу металева, а от чаші зроблені з переважно матового пластику (глянцеві тут тільки центральні вставки з логотипом і підсвіткою).

Амбушури зроблені з синтетичної шкіри на зовнішній стороні та всередині, а їх частина, яка безпосередньо торкається голови, має вставку з тканини. Всередині чаші також текстильна вставка з м’якою основою. «Подушки» з наповнювачем дуже зручні, провести в навушниках декілька годин поспіль мені було цілком комфортно. Також амбушури змінні.

Оголів’я теж комбіноване. Зовнішня сторона вкрита синтетичною шкірою, а всередині тканина. Ще зовні є трохи блискучий логотип Razer. Підкладка в оголів’ї не менш комфортна, ніж амбушури. Загальна вага всієї конструкції складає 325 грамів.

На лівому навушнику є колесо для регулювання гучності, а також кнопка відключення мікрофону. Окремий роз’єм для нього знаходиться з іншої сторони навушника. У мікрофона гнучка ніжка, з його розміщенням проблем не було.

Ще на цьому ж навушнику закріплено кабель. Він обплетений тканиною і доволі жорсткий. Його довжина два метри, тому з підключенням не має бути незручностей, якщо гарнітура має працювати з ПК. А от такої відстані до ігрової консолі може бути замало. І це перша незручність.

Друга — відсутність горизонтального повороту навушника. У мене не велика голова, тому мені легко провести в них багато часу. Користувачам з більшим розміром голови та, можливо, якимись анатомічними особливостями, через брак повороту чаші можуть почати давити.

Але більше зауважень немає. Навушники гарно зібрані, усі матеріали приємні та практичні. Можливість зняти мікрофон, коли він не потрібен, також додає зручності. Зовнішній вигляд загалом сподобався, ще й фірмовий стиль моделі зберігся.

Функціональність Razer Karaken V3

Через те, що на огляді друга по «крутості» модель лінійки, вона дешевша та не має в списку можливостей системи HyperSense, яка додає вібрації під час гри, перегляду фільмів тощо. Але всі навушники оснащені однаковими 50-мілліметровими драйверами Razer TriForce Titanium з підтримкою об'ємного звучання 7.1. Тож за виключенням більшого вібраційного відгуку, звук усіх моделей лінійки має бути більш-менш однаковим.

Навушники можна під’єднати до ПК, Mac, PlayStation та Nintendo Switch. Але всі налаштування можна зробити тільки у додатку Razer Synapse, який є лише для операційної системи Windows. Він простий та зрозумілий, має п’ять основних сторінок. Перша — Sound. Тут користувач може регулювати гучність та обрати пристрій, на який буде виводитись звук, коли навушники від’єднанні від комп’ютера.

Наступною йде сторінка Mixer. На ній можна регулювати режим THX Spatial Audio — просторове звучання. Мод може автоматично визначати налаштування в залежності від поточної задачі (гра, кіно чи музика). Але користувач може й сам присвоїти режими для окремих програм, а також змінювати параметри в залежності від своїх уподобань. З невідомих причин, так контролювати звук не вийшло.

Сторінка Enhancement відведена для параметрів звучання в різних режимах. Тут є підсилення басу, оптимізація звуку та голосу, а також десять смужок еквалайзеру. Крім наявних режимів, на розсуд власника є Custom, де звучання можна підлаштовувати «під себе». Але й тут будь-які зміни ніяк не відбилися на відтвореному звуку.

У Razer є окремий застосунок THX Spatial Audio. З якихось незрозумілих причин, цей додаток платний та коштує $20. От він дозволив змінити параметри відтворення. І різні режими помітно змінювали звук навушників. Справа, звісно, особиста, але я б залишив режим Stereo та сильно не додавав би басу чи оптимізації звуку та голосу. Вони доволі різкі та можуть не дуже приємно впливати на якість відтворення. 

Тут ще треба зважати, що підключення до інших пристроїв, що не підтримують Razer Synapse та THX Spatial Audio, залишить звук на базовому рівні. Про всі задані параметри можна буде забути.

Але повернемось у Synapse. Чергова сторінка параметрів відповідає за роботу мікрофону. На жаль, зміна будь-яких налаштувань, які відповідають за кастомізацію звуку, теж геть ні на що не впливала. Регулювати можна було лише гучність, яка таки працювала, та увімкнути моніторинг звуку (додає в навушники власний голос, дозволяючи почути себе). Це з поганих новин. Але є й гарна — мікрофон і без цього добре працює. Він дуже круто «відсікає» звуки оточення. Відносно гучні клавіші у MacBook Pro він повністю ігнорував, не пропускаючи звук до запису. Те саме з перемикачами миші. Дихання, або щось подібне, також не потрапляло в голосовий чат. Я декілька разів грав з друзями, використовуючи ці навушники й усі залучені не скаржились на цей мікрофон. Те саме було й з робочими дзвінками в Google Meets.

Остання сторінка в додатку відведена для підсвітки. Тут можна змінити її інтенсивність, обрати один з трьох базових ефектів (постійний колір, зміна кольорів та «дихання»), задати вимкнення підсвітки з дисплеєм комп’ютера, а також поєднати ефекти з іншими пристроями, які підтримують Razer Chroma. З цими параметрами проблем не було.

У Мережі можна знайти скарги користувачів на роботу Razer Synapse з різними моделями навушників. Певно, з майбутніми оновленнями в налаштуваннях буде менше проблем. Проте із THX Spatial Audio питань не було. Тільки шкода платити додаткові гроші за «софт», який мав би бути в комплекті з гарнітурою. Ця плутанина, певно, єдине, що не сподобалось при знайомстві з пристроєм.

Звук Razer Kraken V3

Головним для такого ґаджету все ж залишається звук. І тут він чудовий. Максимальної гучності достатньо, щоб і не втратити слух, і насолодитися атмосферою у грі. Закрита конструкція чаші дозволяє гарно ізолюватися від зовнішніх звуків, але при високій гучності присутнім все одно буде добре чутно, що відбувається в навушниках.

Типовий для першого покоління перенасичений бас вже не такий потужний. І це добре, бо гучні вибухи, аварії й інші схожі події більше не давлять на барабанні перетинки. Проте бас є, ще й доволі ефектний. Деталізації цілком вистачає. З орієнтацією в просторі також все добре. Це дуже важливо в шутерах типу CS:GO або PUBG. Я спробував обидві гри та залишився цілком задоволений можливостями навушників.

Те саме можна сказати й про супровід фільмів. Дивитись екшн з купою пострілів, перегонами, вибухами тощо — одне задоволення. Для подібних задач навушники цілковито підходять. І не важливо, який звуковий профіль обирати. Вуха швидко пристосовуються та вся увага йде на фільм або гру, а не пошук недоліків звуку. Тож тут також жодних претензій немає.

Що стосується музики, то купувати ігрові навушники, якщо музика є пріоритетнішою за інше, не варто. Для цього є більш збалансовані та відповідні моделі. І це можна сказати про переважну більшість ігрових гарнітур. Проте, якщо в перервах між іграми трохи відвертати увагу на музику, не можу сказати, що навушники геть розчарують. Ні. Але краще їм даються музичні напрямки, орієнтовані на низькі частоти (Flume, A$AP Rocky, Emperor). Середні частоти все одно багато втрачають, що зрозуміло, адже ефектні баси тут більш пріоритетні для ігор.

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Дизайн, якість всієї конструкції
  • зручність при використанні
  • RGB-підсвітка
  • мікрофон
  • звук
Що не сподобалось
  • Плутанина з «софтом» Razer Synapse та THX Spatial Audio, а остання ще й вартує додаткові $20

Razer Kraken V3 — хороше продовження відомої лінійки ігрових гарнітур. Вони мають гарний вигляд, практичні й зручні, а також добре звучать. Для таких навушників обираючи між чистотою звуку та ефектністю в іграх завжди зупиняються на другому, тому середина в музиці завжди помітно втрачається. Kraken V3 не зовсім «музичні». Та й не мають такими бути, тим паче якщо вони можуть круто звучати в іграх та фільмах. Тож зі звуком у них все дійсно добре. Єдине, що геть не сподобалось, це «софт» та необхідність заплатити додаткові гроші за THX Spatial Audio.

Load more