В цьому огляді познайомимось з порівняно компактною моделлю середнього цінового сегмента Vivo V23e. Смартфон оснащено 50-мегапіксельною фронтальною камерою з автофокусом та має цікавий дизайн.

Технічні характеристики

Розміри та вага 160,87 × 74,28 × 7,41 мм, 172 г
Процесор MediaTek Helio G96
Графічний процесор Mali-G57 MC2
Оперативна пам’ять/сховище 8/128 ГБ + microSD (комбінований слот)
Бездротові модулі Wi-Fi 2,4/5 ГГц, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей AMOLED 6,44”, 2400 x 1080 точок, 60 Гц
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 64 Мп, ƒ1.79

Надширококутний: 8 Мп,120°, f/2.2

Макрокамера: 2 Мп, ƒ2.4

Фронтальна камера 50 Мп, f/2.0
Акумулятор 4050 мА⋅год
Операційна система Android 12, Funtouch OS 12
Рекомендована вартість 15 499 грн

Комплектація Vivo V23e

Комплектація V23e нічим не поступається такою у старшій моделі V23. В коробці, крім самого смартфону, користувач також знайде: зарядний пристрій, кабель USB-C, прозорий силіконовий чохол, захисну плівку для екрана, перехідник з мініджека на USB-C, інструмент для виймання лотка SIM-карт та документацію. 

Також Vivo V23e комплектується провідною гарнітурою, чого останнім часом не зустрінеш в інших виробників. 

Дизайн та ергономічність Vivo V23e

Огляд Vivo V23e: смартфон з цікавим дизайном та потужною селфі-камерою

Почнемо із найцікавішого — дизайну задньої панелі. Вона виконана зі скла та має два варіанти забарвлення: «Тінь місяця» та «Танцююча хвиля». 

 

В нашому огляді знайомимося з другим варіантом. Задня панель поділена лініями на кілька зон з нерівними краями, що нагадує малюнок на тілі жирафа. Поверхня матова та залишає відбитки пальців ледь помітними. Залежно від кута огляду та освітлення, візерунок різноманітно змінює колір, що виглядає дуже оригінально та відразу привертає увагу. 

 

Модуль з камерами розташований на підкладці, що незначно виступає в нижній частині за межі блоку.   

 

Основну частину фронтальної панелі займає 6,44-дюймовий екран. Рамки навколо дисплею мають невелику товщину, виділяється тільки нижня частина, яка дещо товща за інші. 

 

Знизу, під екраном, розташований сканер відбитків пальців. У верхній частині традиційно розмістились: розмовний динамік, краплеподібний виріз під камеру, сенсори наближення та освітленості. Виробник заздалегідь подбав про захист та наклеїв плівку на дисплей. Пласкі бічні грані зроблені з пластику поверхня якого імітує метал. Клавіша керування гучністю та кнопка увімкнення розміщені на правій боковині. Вони мають чіткий хід та зручне розташування. 

 

Знизу розмістилися: лоток для двох nanoSIM-карток, отвір мікрофона, порт USB Type-C та прорізи для зовнішнього динаміка.

 

Vivo V23e за нинішніми мірками має середні габарити (160,87 × 74,28 × 7,41 мм) та вагу (172 г). Смартфон в руках не відчуватися завеликим, він зручно та надійно утримується. До якості матеріалів та збірки претензій немає.

Дисплей

Огляд Vivo V23e: смартфон з цікавим дизайном та потужною селфі-камерою

6,44-дюймовий AMOLED-дисплей має роздільну здатність 2400×1080 точок. Смартфон оснащений високоякісним екраном. Він має хороший запас по яскравості, відмінні кути огляду та приємні кольори. До недоліків можна віднести низький показник оновлення частоти екрана 60 Гц. Дисплеєм зручно користуватись в сонячний день і у темряві, що підтверджують заміри. Максимальна яскравість за умови ручного регулювання становить 430 кд/м². Увімкнення автояскравості значно покращує пікове значення цього параметра, в сонячний день нам вдалося отримати 600 кд/м². Мінімальна яскравість становить 2,2 кд/м². В налаштуваннях можна регулювати колірну температуру та обирати один з трьох режимів зображення. 

Виміри режиму «Стандартний»:

Виміри режиму «Професійній»:

 

Виміри режиму «Яскравий»: 

 

Апаратна платформа та продуктивність

У Vivo V23e використовується чипсет MediaTek Helio G96. Він має 2 ядра Cortex-A76 працює на частотах 2050 МГц та 6 ядер Cortex-A55 до 2000 МГц. За обробку відео відповідає модуль Mali-G57 MC2. 

Смартфон доступний в конфігурації 8/128 ГБ. Суміщений слот підтримує карти microSD, але в такому випадку доведеться пожертвувати другою SIM-карткою. Vivo V23e підтримує Wi-Fi 5, оснащено модулем NFC та Bluetooth 5.2. Можна підключати зовнішні пристрої до порту USB Type-C у режимі USB OTG. Гість огляду не підтримує мережі п’ятого покоління (5G). В синтетичних бенчмарках апарат не демонструє високих результатів.

 

Сканер відбитків пальців смартфона спрацьовує не швидко, але надійно. Нарікань на якість зв’язку не було, динамік чітко передає голос й співрозмовники також були задоволені якістю розмов. Основний динамік у Vivo V23e тільки один. Він середньої гучності і якістю не вражає, але звучить чисто. Смартфон працює на системі Android 12 з фірмовою оболонкою Funtouch OS 12, що не дуже відрізняється від «голого» Android. 

 

Камери

Огляд Vivo V23e: смартфон з цікавим дизайном та потужною селфі-камерою

Інтерфейс додатка інтуїтивний та простий у використанні. Всі основні можливості у камери присутні: професійні налаштування, розпізнавання сцен з підказками та появою кнопок для швидкого перемикання режимів, автоматичний HDR, різноманітні фільтри тощо. 

 

У Vivo V23e в основному блоці використовується конфігурація із трьох камер:

  • ширококутна (64 Мп, значення діафрагми ƒ1.79)
  • ультраширококутна (8 Мп, значення діафрагми ƒ2.2)
  • макро (2 Мп, значення діафрагми ƒ2.4)

Знімки зроблені на ширококутну камеру мають хорошу деталізацію, пристойний динамічний діапазон, природні кольори та мінімальну кількість шумів. Вдень камера нічим не поступається такій в старшій моделі Vivo V23. Розмиття заднього фону в портретному режимі не має серйозних вад при нормальному освітленні. Нічний режим може бути корисним у багатьох сценах при поганому освітленні.

 

Ультраширококутна камера знімає непогано при достатній кількості світла, але на фото присутня дисторсія та втрата різкості по краях кадра. На якісні знімки при недостатньому освітленні розраховувати не варто. Увечері відчутно бракує динамічного діапазону, а надто агресивні алгоритми постобробки знищують дрібні деталі.

 

Макрокамера фокусується на відстані приблизно 4 см. Модуль дозволяє робити цікаві кадри при умові гарного освітлення, але якість світлин задовольнить хіба що при перегляді в стрічках соціальних мереж. 

 

Відео на основну камеру записується у роздільній здатності 1920×1080 з частотою до 60 кадрів в секунду. Є можливість застосувати цифрову стабілізацію, що понесе за собою наслідки у вигляді обрізання кадру та зменшенні FPS. Відеозйомка не сильна сторона Vivo V23e, якість зображення вимагає бажати кращого, особливо це стосується деталізації.

 

Особливу увагу виробник приділяє фронтальній камері. Вона дозволяє робити фотографії з роздільною здатністю 50 Мп. Камера автоматично фокусується на зоні очей та в режимі «Портрет» дозволяє робити світлини в різних стилях. Фотографії виходять деталізованими з хорошим динамічним діапазоном.

 

Під час запису відео можна використовувати електронну стабілізацію. У такому випадку доведеться знизити частоту кадрів з 60 до 30, а максимальна роздільна здатність у будь-якому випадку обмежена до 1080P.

Автономність

Огляд Vivo V23e: смартфон з цікавим дизайном та потужною селфі-камерою

У Vivo V23e встановлено акумулятор місткістю 4050 мА⋅год. Комплектний блок живлення на 44 Вт (11 В / 4 А) заряджає повністю розряджений смартфон до 100% приблизно за одну годину. У тесті PCMark Work 3.0 при яскравості екрана на рівні 200 кд/м² апарат протримався майже дванадцять годин, що досить непогано. Цього буде достатньо для помірного використання смартфона протягом доби або трохи більше. 

Огляд Vivo V23e: смартфон з цікавим дизайном та потужною селфі-камерою