Українська правда

Огляд realme GT 6: надзвичайно яскравий AMOLED-екран та потужний процесор

- 19 серпня 2024, 11:36

Лінійка смартфонів realme GT з’явилась у 2021 і завжди позиціювалася як своєрідна доступніша альтернатива дорогим флагманам A-брендів. Смартфони лінійки завжди отримують потужні процесори, якісні екрани, швидку зарядку і загалом багато рис, притаманних флагманам. Але більш доступна ціна вимагає деяких компромісних рішень. Цього року у лінійку входить дві моделі: топовий realme GT 6 та трохи спрощений realme GT 6T. Сьогодні ми розповімо про старшу модель realme GT 6.

Характеристики realme GT 6

Розміри та вага162 x 75,1 x 8,6 мм199 грамів
Оперативна пам’ять і сховище12/16 ГБ; 256/512 ГБ
ПроцесорQualcomm Snapdragon 8s Gen 3
Графічний процесорAdreno 735
Бездротові модуліWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.4, NFC, ІЧ
Дисплей6,78-дюймовий LTPO AMOLEDРоздільна здатність: 1264×2780 точок, 450 ppiЧастота оновлення: 1-120 ГцDolby Vision, HDR10+
Основні камери50 Мп ширококутна, 1/1.4", ƒ/1.69, фазовий автофокус, оптична стабілізація;50 Мп телефото, ƒ/2.0, фазовий автофокус, 2х зум;8 Мп надширококутна, ƒ/2.2, 112°
Фронтальна камера32 Мп, ƒ/2.45
АудіоСтереодинаміки
Акумулятор5500 мА•год
ЗарядкаДротова до 120 Вт
Роз’ємиUSB Type-C 2.0
Операційна системаAndroid 14 + realme UI 5.0
Рекомендована цінавід 22 999 грн

Комплект постачання

realme GT 6 запаковано у чорну коробку з назвою моделі помаранчевого кольору без зайвої поліграфії. На відміну від більш розкручених брендів, у комплекті зі смартфоном є непоганий набір аксесуарів.

Окрім самого realme GT 6, у коробці знаходиться фірмовий блок живлення SuperVOOC потужністю 120 Вт, кабель Type–C, інструмент для вилучення лотка, захисна плівка (вже на екрані), документація та непоганий чохол сірого кольору з матовою поверхнею.

Дизайн та ергономічність

Перші моделі лінійки realme GT мали оригінальний дизайн задньої кришки з яскравими кольорами, смужками, що натякали на спортивні автомобілі. Актуальна лінійка realme GT 6 має більш класичний дизайн. Спереду смартфон мало чим відрізняється від великої кількості актуальних флагманів та моделей середньої цінової категорії.

Передня майже повністю зайнята великим вигнутим по боках AMOLED-екраном, зверху по центру — круглий виріз фронтальної камери, а трохи вище — ледь помітний проріз розмовного динаміка. Рамка навколо екрана тонка, захищає його Corning Gorilla Glass Victus 2. Багато брендів використовують в актуальних флагманах пласкі екрани, realme вирішила використати в GT 6 вигнутий. У такого рішення є як прихильники, так і противники. Залишимо це питання на розсуд користувачів.

Задня кришка також скляна, але тип скла виробник не вказує. Основна частина кришки виглядає ніби на матове скло зверху нанесли глянцеве покриття. Частина ж з камерами є абсолютно дзеркальною. Можливо певний сенс у цьому є: можна використовувати для селфі. Але загалом кришка вийшла маркою і комплектний захисний бампер дуже доречний. realme називає таке рішення “дизайн нано-дзеркал”. Окрім сріблястого, є ще зелений варіант.

Тильна камера зроблена у вигляді трьох великих модулів, що розміщені трикутником. Основний та телефото трохи більші, а у меншому розмістилась ультраширококутна камера та світлодіодний спалах. Камери доволі сильно випирають над поверхнею задньої кришки, тому, знову ж таки, захисний бампер маст-хев.

На відміну від панелей, рамка realme GT 6 пластикова і має матове покриття. Вона плоска по периметру, але має звуження на бічних гранях через використання загнутого екрана та тильної кришки. Кнопки живлення та керування гучністю знаходяться на правій грані. Їх розміщення цілком зручне для використання як правою, так і лівою рукою.

На верхній грані знайшлось місце для додаткового мікрофона, інфрачервоного передатчика для керування електронікою, а також додаткового отвору розмовного динаміка, який також використовується для відтворення стереозвуку.

Знизу — основний динамік, розмовний мікрофон, роз’єм Type-C (на жаль, версії 2.0), а також лоток.

Лоток нічим не примітний: здатний вмістити дві SIM-карти формату nano. На жаль, eSIM смартфон не підтримує.

realme GT 6 хоч і не можна назвати оригінальним, але виглядає цілком приємно і сучасно. Він не відчувається занадто великим і добре лежить в руці. Але варто зазначити, що задня кришка слизька. Смартфон має захист від пилу та вологи IP65. Тобто формально смартфон не боїться струменів води, але занурення він не переживе.

Дисплей

realme GT 6 оснащено заокругленим з боків LTPO AMOLED-дисплеєм з діагоналлю 6,78 дюйма. Він має роздільну здатність 1264×2780 точок, піксельна щільність складає близько 450 ppi. Це — 10-бітна матриця, що здатна відображати до 1,07 млрд кольорів. Стверджується, що колірне охоплення — 100% простору DCI-P3, а пікова яскравість — якість космічні 6000 кд/м². Хоча максимальна заявлена яскравість у ручному режимі заявлена вже на більш реальному рівні 1000 кд/м². Є підтримка стандартів HDR10+ та Dolby Vision.

Екран підтримує адаптивну частоту оновлення 1-120 Гц, частота зчитування сенсора — 2500 Гц (скоріше за все, в ігровому режимі), а частота ШІМ — 2160 Гц, що теоретично має знизити навантаження на очі. Враження від екрана переважно позитивні. Він дійсно дуже яскравий, на яскравому літньому сонці картинка абсолютно не вицвітає. Кольори дуже насичені, а кути огляду максимальні. Єдине, що є — це зеленкуватий відтінок білих ділянок картинки під певними кутами. Таку особливість мають більшість AMOLED-матриць через специфіку розташування субпікселів.

У налаштуваннях є цілком стандартний набір та ще декілька цікавих функцій. Звісно, є темна та світла тема з можливістю активації за розкладом та додатковими налаштуваннями стилю темного режиму. Окрім безпосередньо яскравості, є ще режим підвищеної яскравості, а також можливість вибрати найнижчу дозволену яскравість. Частота оновлення може бути адаптивною, чітко встановленою 60 чи 120 Гц, а також можна налаштувати цей параметр для окремих застосунків. Є режим захисту зору, а також можливість адаптації кольорів залежно від оточуючого освітлення. Також можна вибрати роздільну здатність екрана: нативну, або FullHD+. Окрім двох базових режимів відображення кольорів (Яскравий і Природний), є ще кілька додаткових з налаштуванням колірної температури та окремих кольорів.

У режимі підвищеної яскравості з "Яскравою" колірною схемою, апаратні вимірювання показали, що яскравість складає 913,031 кд/м², це дійсно дуже високий показник і загалом близький до заявленого 1000 кд/м². Колірне охоплення значно ширше, ніж sRGB, при цьому точність колірної передачі досить висока, колірна температура між 6500 та 7000K (при еталонному значенні 6500K).

У “природному” режимі яскравість практично така само, різниця мінімальна: 922,366 кд/м². Але колірне охоплення трохи вужче за sRGB і точність передачі кольорів нижча:

Безпека

Для сканування відбитків пальців у realme GT 6 використовується цілком звичний сучасний оптичний сканер під екраном. В момент сканування він підсвічує відбиток, тому з вологими пальцями можуть бути деякі складнощі. Його положення цілком зручне, перехоплювати смартфон. Спрацьовує точно і швидко. Можливо, не найшвидший з існуючих сканерів, але проблем за час використання не було.

Розпізнавання обличчя також працює швидко навіть при не дуже яскравому оточуючому освітленні. Проблеми можуть бути хіба що вночі на вулиці. Є доволі звичні додаткові функції: розпізнавання виключно з відкритими очима та збільшення яскравості дисплея для розпізнавання при поганому освітленні.

Продуктивність та програмне забезпечення

realme GT 6 отримав процесор Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Це трохи спрощена версія флагманського Snapdragon 8 Gen 3 з нижчими частотами, мінімальними відмінностями конфігурації ядер та простішим графічним прискорювачем. Процесор включає одне ядро Cortex-X4 з частотою 3,0 ГГц, чотири Cortex-A720 по 2,8 ГГц та три Cortex-A520 по 2,0 ГГц. Графічний прискорювач Adreno 735. Смартфон отримав 12 або 16 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X та внутрішній накопичувач на 256 або 512 ГБ UFS 4.0. Є функція розширення оперативної пам’яті.

У синтетичних тестах смартфон поступається моделям на Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, але все одно демонструє дуже високі результати. І загалом, realme GT 6 не має ніяких проблем з продуктивністю: усі застосунки запускаються дуже швидко, важкі ігри працюють чудово. Тож у повсякденному житті різницю між Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 та старшою моделлю помітити буде важко.

Сучасні ігри працюють переважно з високими налаштуваннями графіки та фреймрейтом близьким до 60 FPS. При цьому, в Diablo Immortal жодних проблем чи суттєвого нагріву не відчувається навіть після 10-15 хвилин гри. Єдина гра з протестованих, що працювала не ідеально — Kingdom The Blood: в ній іноді були мікрофрізи та невеликі падіння кадрової частоти. З оптимізацією ігор на Unreal Engine все досі не дуже добре.

За охолодження realme GT 6 відповідає хитра система, що складається з 9 шарів теплопровідних матеріалів та подвійної випарювальної камери Iceberg Vapor Cooling System загальною площею 10 014 мм². Вона дійсно непогано виконує свою функцію. При тривалих навантаженнях продуктивність може знизитись до 87%:

realme GT 6 оснащено дводіапазонним Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.4 з підтримкою кодеків AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, LDAC та LHDC, NFC та інфрачервоним передатчиком. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS (L1+L5), ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS. Крім цього, reame стверджує, що у смартфоні використовується оптимізована конструкція антенної системи, що теоретично має покращувати прийом на 20%.

Для роботи з інфрачервоним передатчиком передбачено фірмовий застосунок. Він має цілком звичну функціональність, як і в інших смартфонів з ІЧ. Підтримується велика кількість типів пристроїв, починаючи з кондиціонерів і телевізорів і закінчуючи роботами-пилососами. Можливо з деякими екзотичними пристроями й будуть складнощі. Але з кондиціонерами та телевізорами відносно відомих брендів проблем немає, все працює чудово.

Додатково у розділі налаштувань realme Labs є функція вимірювання пульсу за допомогою сканера відбитків пальців. Це працює і відносно точно. Похибка не більше пари відсотків.

realme GT 6 працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою realme UI 5.0. Окрім зовнішніх відмінностей від чистого Android, оболонка має деякі додаткові функції, що можуть бути комусь корисними. На базовому рівні, оболонка цілком зручна в користуванні та зрозуміла, в основну логіку компанія ніяких змін не вносила. Тож маємо знайомі робочі столи, окреме меню з усіма застосунками, традиційну шторку зі сповіщеннями та перемикачами.

Додатково realme пропонує різні жести для покращення взаємодії зі смартфоном. Включно з жестами рукою в повітрі, наприклад, для гортання відео. Є також бічна панель з найчастіше використовуваними застосунками та інструментами. Розділений екран, віконний режим. Є своєрідний буфер обміну “Файловий майданчик”, у який можна додавати текст, картинки, файли для зручного переміщення між застосунками.

realme також почала використовувати деякі інструменти ШІ у своїх смартфонах. У налаштуваннях realme GT 6 є відповідний розділ Асистент ШІ, в ньому — опції розпізнавання та перекладу контенту на екрані, хоча зараз для України це не дуже актуально: поки є підтримка тільки англійської та китайської мов. Ще одна функція, що може бути корисною — AI Smart Loop. Картинку, файл або текст можна перенести у бічну зону екрана, де відобразиться відповідне кругове меню з застосунками, які (як думає система) найбільш підходять для цього типу контенту.

І, звісно, є інструменти для редагування фотографій. Наприклад, можна прибрати чи зафарбувати з фото небажаний об’єкт. Поки що працює не ідеально, але у деяких випадках може бути корисним.

Зазвичай китайські виробники полюбляють встановлювати з заводу додаткове, не дуже корисне програмне забезпечення на свої смартфони. У випадку realme GT 6 такого мінімум, і майже усе можна повністю видалити. Крім стороннього магазину застосунків App Market.

Звук

realme GT 6 відтворює стереозвук через основний та розмовний динаміки. Останній, як ми пам’ятаємо, має для цього ще й додатковий отвір на верхній грані. Динаміки дуже непогано збалансовані між собою. Звук гучний і є навіть натяки на низькі частоти. Спотворень на максимальній гучності майже немає. У налаштуваннях є готові пресети звуку OReality для відповідних сценаріїв. Додатково є режим просторового звуку та цікава функція Holo Audio. Суть в тому, що звуки з різних джерел (дзвінок, будильник, сповіщення, відео) будуть звучати з різних уявних точок простору.

Також компанія обіцяє чудовий та реалістичний тактильний відгук O-Haptics завдяки вібромотору Tactile Engine Pro. Вібровідгук дійсно доволі потужний та приємний. Особливо добре це відчувається не під час викликів, а саме під час взаємодії з системою.

Камери

realme GT 6 має три тильні камери. Основна камера використовує 50 мегапіксельний датчик Sony LYT-808 OIS. Він має оптику з діафрагмою f/1.69 та оптичну стабілізацію. Розмір сенсора 1/1.4 дюйма, розмір пікселя: 1.12μm, є фазовий автофокус. Максимальна роздільна здатність відео — 4K 60 FPS. Телефото камера також має роздільну здатність 50 Мп, використовується сенсор Samsung S5KJN5. Діафрагма: f/2.0, розмір сенсора 1/2.8 дюйма, розмір пікселя: 0.64μm. На жаль, камера пропонує лише 2x зум, у той час, як більшість конкурентів мають 3х телефото камери.

Надширококутна камера realme GT 6 — 8-мегапіксельна Sony IMX355 з діафрагмою f/2.2. Розмір сенсора 1/4 дюйма, розмір пікселя: 1.12μm, кут огляду 112°. Максимальна роздільна здатність відео — FullHD 30 FPS. Для селфі використовується 32-мегапіксельна камера Sony IMX615, f/2.45. Розмір сенсора: 1/2.74.

Застосунок камери має цілком звичну і зрозумілу логіку: карусель основних режимів зйомки, окреме меню з додатковими. Включно з професійним режимом, довгою витримкою, Tilt-Shoft тощо. На основному екрані є базовий набір налаштувань (масштаб, спалах, роздільна здатність, Google Lens). Решта — у випадаючому меню.

Основна камера робить світлини чудової якості при хорошому освітленні. Досить натуральні кольори, хороша деталізація і широкий динамічний діапазон. Нічний режим загалом практично не втрачає у деталізації та практично не робить пересвітлені фото, але алгоритми обробки додають жовто-помаранчевих відтінків. Це також актуально і для інших камер смартфона.

Світлини на надширококутну камеру загалом трохи темніші, менш детальні та мають вужчий динамічний діапазон. При недостатньому освітленні фото починає трохи замилюватись, особливо по периметру кадра. Все це типово для переважної більшості надширококутних камер у сучасних смартфонах.

Телефото камера робить якісні фото у переважній більшості випадків, деталізація при поганому освітленні падає не кардинально.

Цифровий зум 4х добре працює при хорошому освітленні. Увечері вже деякі світлини виходять не дуже чіткими

realme GT 6 дуже непогано знімає відео в 4K з частотою 60 FPS. Ефект желе мінімальний, деталізація хороша:

Так звана "Надвисока стабілізація" доступна лише в FullHD 60 FPS. Дрижання дійсно практично відсутнє, але деталізація трошки погіршується:

Надширококутна камера вміє знімати лише FullHD 30 FPS, картинка достатньо "шумна":

Відео з зумом 2х:

Автономність

realme GT 6 отримав доволі великий акумулятор ємністю 5500 мА•год. Це більше, ніж ми звикли бачити у переважній більшості сучасних смартфонів середнього сегмента і, тим паче флагманів. Є підтримка швидкого заряджання SuperVOOC потужністю 120 Вт. На повне заряджання потрібно близько 30 хвилин, а за перші 10 хвилин заряд поповнюється на 50%. realme стверджує, що після 1600 циклів заряджання акумулятор зберігає понад 80% своєї ємності. Смартфон не підтримує бездротове заряджання. Зважаючи на швидкість дротової зарядки, це не є проблемою.

На жаль, тест батареї PCMark двічі переривався не завершивши цикл і чітких цифр часу автономної роботи ми не отримали. Але у повсякденному житті смартфон виявився витривалим. Так, якщо постійно грати у важкі ігри, то заряджати потрібно буде уже увечері. Але при більш типовому використанні (година-півтори музики по Bluetooth, близько 20 хвилин розмов, багато спілкування у месенджерах, браузер, пошта, соц. мережі, камера), realme GT 6 тримається добу, чи трохи більше.

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Яскравий LTPO AMOLED-дисплей
  • потужний процесор
  • ефективна система охолодження
  • якісні камери
  • час автономної роботи
  • дуже швидке заряджання
  • гучні стереодинаміки
Що не сподобалось
  • Телефото камера лише з 2х зумом
  • відсутність підтримки eSIM

realme GT 6 — чудовий смартфон практично флагманського рівня з повним набором необхідних можливостей та переваг. Він має надзвичайно яскравий LTPO AMOLED-дисплей, хороший набір камер, а також потужний процесор, який працює стабільно при тривалих навантаженнях. Смартфон має гучні та якісні стереодинаміки, довго працює від одного заряду акумулятора та дуже швидко заряджається. Зважаючи на ціну смартфона, знайти конкурентів з близьким по продуктивності процесором буде не дуже легко. Але завжди є речі, які можна покращити. Телефото камера має тільки 2х зум, в той час, як конкуренти пропонують 3х. І хотілося б мати підтримку eSIM, яка є і в доступніших моделях.

Load more