Українська правда

ASUS NUC 15 Pro: маленький ПК з великими можливостями

- 21 липня, 12:52

Не дивлячись на доволі специфічний формат, ASUS вже не перший рік випускає міні-ПК Next Unit of Computing (NUC), який у 2023 році повністю перейшов від Intel до бізнес-портфеля ASUS. І має вже широкий асортимент, починаючи з відносно простих офісних варіантів і закінчуючи ігровими з лінійки ROG, а також захищеними промисловими моделями. Сьогодні ми детально розповімо про ASUS NUC 15 Pro, що орієнтований на бізнес-користувачів і роботу з ШІ. Модель пропонує доволі продуктивні конфігурації з процесорами Intel Core Ultra AI (Series 2) і хорошими наборами роз’ємів у компактному корпусі.

Характеристики ASUS NUC 15 Pro

ПроцесорIntel Core Ultra 7 255H
ГрафікаIntel Arc 140T
Пам’ять2xSO-DIMM, до 96 ГБ. 2х48GB DDR5-5600 SO-DIMM, або 2х48 ГБ DDR5-6400 CSO-DIMM
Накопичувач1x M.2 2280 slot PCIe 5.0 x4 NVMe SSD, 1x M.2 2242 Slot PCIe 4.0 x4 NVMe SSD
Бездротовий модульIntel Wi-Fi 7 Intel BE201, Bluetooth 5.4
LANIntel Ethernet Controller I226-V, 2.5G
АудіоВбудоване в чипсет
ПортиUSB 3.2 Gen2x2 Type-C, 3 x USB 3.2 Gen2 Type-A, Kensington Lock, 2 x Thunderbolt 4 Type-C (DisplayPort 2.1), USB 2.0 Type-A, 2 x HDMI 2.1 (TMDS Compatible), RJ-45 LAN
Блок живлення19 В, 6,32 А, 120 Вт
Розміри117 x 112 x 54 мм
Вага600 г
Орієнтовна вартість в Україні40 550 грн

Комплектація

ASUS NUC 15 Pro постачається у не дуже великій коробці біло-блакитного кольору. На ній зображений сам міні-ПК, логотипи ASUS, Intel, NUC, а також уся основна необхідна інформація.

Крім самого ПК, у комплекті є блок живлення потужністю 120 Вт, силовий кабель, кронштейн VESA з гвинтами для кріплення на монітор, знімний фіксатор для кабелю живлення та документація.

Дизайн, внутрішнє та зовнішнє компонування

ASUS NUC 15 Pro має дуже компактні розміри та максимально нейтральний зовнішній вигляд. Міні-ПК випускається у двох варіантах: найкомпактніший NUC15CRK-B і трохи вищий NUC15CRH-B. На огляд приїхав останній варіант. Його особливістю є можливість додати певні модулі, але про це трохи згодом.

Зовні корпус повністю зроблений з матового чорного пластику. Глянцеве лише обрамлення по периметру верхньої кришки. І, що цікаво, на ньому немає жодного декоративного елементу. Відсутній навіть логотип ASUS. Є лише позначки роз’ємів.

На передній панелі є кнопка живлення зі світлодіодом, один USB Type-C 3.2 Gen 2x2 та два порти USB 3.2 Gen 2 Type-A.

Бічні панелі майже повністю вкриті вентиляційними отворами у вигляді бджолиних слот. Різниця лише в тому, що на лівій грані ще розмістили гніздо для замка Kensington.

На задній панелі розташовані вентиляційні отвори, два порти HDMI 2.1, здатні працювати з роздільною здатністю 4K на частоті 60 Гц, два порти Thunderbolt 4 (з підтримкою DisplayPort 2.1 та USB4), один USB 3.2 Gen 2 Type-A, один порт USB 2.0 та порт 2.5G Ethernet, що використовує контролер Intel I226-V. Нижче — слот розширення з заглушкою. За допомогою нього можна додати ще один слот M.2 2280 SSD, ще один 2.5G LAN, або 2.5G LAN з RS232 Serial Port. Останній може бути корисним у корпоративному секторі.

На нижній частині ASUS NUC 15 Pro є 4 гумові ніжки, 4 дужки для сторонніх кріплень, 2 отвори для двох комплектних гвинтів під кронштейн VESA та невеличкий важіль, за допомогою якого відкривається міні-ПК. Цей важіль посуває підпружинений фіксатор всередині, а кришка закріплена двома петлями. Тож викрутка не потрібна.

Тепер зазирнемо всередину. Нижня кришка всередині металева. На ній закріплено два радіатори з термопрокладками для SSD-накопичувачів.

ASUS NUC 15 Pro продається у вигляді Barebone, тобто міні-ПК постачається без накопичувачів та оперативної пам’яті. ASUS максимально спростила конструкцію, щоб користувач міг швидко і легко встановити оперативну пам’ять і накопичувачі без використання викруток чи інших інструментів.

Всередині є два слоти SO-DIMM для оперативної пам’яті, а також два роз’єми для накопичувачів. Один M.2 2242 NVMe PCIe 4.0 x 4, який фіксується пластиковим чорним штифтом замість гвинта.

Ще один слот призначений для M.2 2280 NVMe PCIe 5.0 x 4, він розташувався над мережевим адаптером Intel BE201. Адаптер закріплено не зовсім звичним гвинтом, у верхній частині якого знаходиться поворотний пластиковий фіксатор Q-Latch (блакитного кольору), за допомогою якого фіксується SSD. При закритті кришки, обидва накопичувачі притискаються радіаторами з термопрокладками.

ASUS NUC 15 Pro отримав дуже зручну і просту в експлуатації конструкцію, яка дозволяє швидко, просто і без інструментів провести апгрейд ПК. Габарити моделі на огляді складають всього 117x112x54 мм, а вага — 600 г. Він займає мінімум місця на столі. А можливість повісити його ззаду на монітор дозволяє ще краще оптимізувати робочий простір.

Апаратна платформа ASUS NUC 15 Pro

Тестова конфігурація має всередині процесор Intel Core Ultra 7 255H сімейства Arrow Lake. Він включає в себе 16 ядер: 6 продуктивних ядер з частотою 2-5,1 ГГц, 8 так званих "ефективних" 1,5-4,4 ГГц та два малопотужних ультраенергоефективних ядра 0,7-2,5 ГГц, кеш — 24 МБ. Hyper-Threading не підтримується. Виходячи з інформації на сайті Intel, базовий рівень TDP складає 28 Вт, максимальний — 115 Вт. У випадку з ASUS NUC 15 Pro заявлено максимальний рівень TDP 40 Вт. Нейропроцесор Intel AI Boost має максимальну продуктивність TOPS 13.

Вбудований графічний прискорювач — Intel Arc 140T має 8 Xe ядер, максимальну частоту 2,25 ГГц та максимальну теоретичну продуктивність 74 TOPS. Це доволі продуктивне рішення (звісно, серед інтегрованих), тож задачі на кшталт базової обробки фото та відео, чи навіть моделювання в умовному Blender йому цілком під силу. Але важливо зазначити: для повноцінної роботи Intel Arc 140T необхідно саме дві планки ОЗП. З одною маємо лише базову продуктивність графіки. Зважаючи на наявні роз’єми, до ASUS NUC 15 Pro можна одночасно приєднати до чотирьох 4K моніторів.

Комунікаційні можливості міні-ПК представлені бездротовим адаптером Intel BE201 з підтримкою Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4. А також дротовим Intel Ethernet Controller I226-V зі швидкістю до 2.5 Гбіт/с. Як вже зазначено вище, є можливість додати ще один Ethernet, або Ethernet та серійний порт RS232 за допомогою додаткових модулів розширення.

ASUS NUC 15 Pro має два слоти SO-DIMM, максимальний об’єм оперативної пам’яті складає 96 ГБ. Дві планки по 48GB DDR5-5600 SO-DIMM, або дві по 48 ГБ DDR5-6400 CSO-DIMM. Для тестування використовувались дві планки Crucial DDR5-5200 CL42-42-42 1,1 В об’ємом 32 ГБ кожна.

Міні-ПК має один роз’єм M.2 2280 NVMe PCIe 5.0 x 4 SSD з підтримкою від 128 ГБ до 8 ТБ. А також один M.2 2242 NVMe PCIe 4.0 x 4 SSD об’ємом від 128 ГБ до 2 ТБ. Але варто зазначити, що підтримка PCIe 5.0 є тільки в конфігураціях з Intel Core Ultra. Можна додати ще один M.2 2280 за допомогою модуля розширення. Для тестування було встановлено Goodram PX600 1TB M.2 2280 з інтерфейсом PCIe 4.0 x4.

Редакція висловлює подяку компанії Artline за люб’язно надані для огляду оперативну пам’ять та накопичувач.

Продуктивність та охолодження

Усі тести продуктивності проводились у режимі максимальної продуктивності. На відміну від ноутбуків, у ПК режим роботи налаштовується у BIOS. В цьому випадку — режим максимальної продуктивності можна вибрати лише при максимальному режимі роботи системи охолодження. Зважаючи на настільки компактний формат, ASUS NUC 15 Pro демонструє доволі високу продуктивність, особливо у процесорних тестах:

При цьому, за даними HWiNFO64, максимальна потужність складала майже 45 Вт, що навіть трохи більше заявлених 40:

Графічний прискорювач Intel Arc 140T також показав себе дуже непогано, звісно у своїй категорії інтегрованих рішень. Це не рівень дискретних відеоадаптерів, рендерити складну 3D-модель — варіант не дуже, але для багатьох, не надто важких задач її достатньо.

Прямого відношення до ASUS NUC 15 Pro це не має. Але виміряти швидкість роботи накопичувача Goodram PX600 теж не завадить:

ASUS NUC 15 Pro — бізнес-модель, але ніхто не казав, що це виключає можливість у щось пограти. Star Wars Jedi Fallen Order на середніх налаштуваннях працює приблизно з кадровою частотою 50 FPS. Dead Space Remake — приблизно 40 FPS на середніх налаштуваннях. The Ascent на високих налаштуваннях без трасування променів — 50 FPS. Всі ігри запускались у FullHD.

Система охолодження ASUS NUC 15 Pro включає в себе дві теплові трубки, один вентилятор з гідродинамічним підшипником та багато вентиляційних отворів. У режимі простою СО не чутно, а температура процесора в середньому складає 45°. У режимі максимальної продуктивності, система охолодження працює доволі тихо. Гучність не вища, ніж у хороших ультрапортативних ноутбуків. І корпус залишається повністю холодним. У стрес-тесті AIDA64 максимальна температура склала 89, а середня — приблизно 85. ПК працює стабільно, тротлінгу не спостерігається. При цьому, потужність в середньому складає 50 Вт.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • Продуктивність
  • Велика кількість портів
  • Зручна модульна конструкція
  • Можливість розширення функціональності
  • Ефективна система охолодження
  • Практичний дизайн
Що не сподобалось
  • Відсутність конфігурацій з дискретною графікою
  • Висока ціна

ASUS NUC 15 Pro виявився напрочуд потужним ПК, як для такого маленького формату. Він пропонує високу продуктивність, компактні розміри, приємний нейтральний дизайн, безліч портів і модульну конструкцію, яка дозволяє проводити обслуговування без інструментів, а також розширити можливості за потреби. Тож це хороший варіант, в першу чергу для корпоративного сектору, малого бізнесу. Хоча і в домашніх умовах він може бути цілком зручним варіантом якщо не потрібна висока графічна продуктивність. З претензій можна виділити хіба що відсутність конфігурацій з дискретною графікою, хоча теоретично мобільну (ноутбучну) версію не найпотужнішого відеоприскорювача можна було б встановити. І висока ціна. Конфігурація на огляді близько 40 000 грн, і варто пам’ятати, що додатково потрібно придбати ОЗП та накопичувач. З іншого боку, для корпоративного сегмента це не так і дорого.

Load more