Anker soundcore Liberty 5: зручні TWS-навушники з ANC та купою додаткових функцій
Компанія Anker нещодавно випустила нові TWS-навушники soundcore Liberty 5, які вже встигли потрапити в редакцію "Межі" для огляду. Це — внутрішньоканальна модель з динамічними випромінювачами, системою активного шумозаглушення, підтримкою просторового звучання Dolby Audio та системою індивідуального налаштування звучання HearID 4.0. Зараз ми розповімо про них детальніше.
Технічні характеристики Anker soundcore Liberty 5
Тип навушників | внутрішньоканальні |
Тип підключення | бездротове, True Wireless |
Випромінювачі | динамічні, 9,2 мм |
Сумісність | Android, iOS, ПК |
Версія Bluetooth | 5.4 |
Радіус дії | 10 метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, LDAC |
Управління | сенсори натискання |
Підтримка Multipoint | + |
Регулювання гучності | + |
Мікрофони | 6, підтримка шумозаглушення |
Вага навушників | 4,6 грамів |
Захист від вологи | IP55 |
Автономність | до 12 г, до 48 г з кейсом |
Зарядка | USB Type-C, бездротове заряджання, швидке заряджання |
Рекомендована ціна в Україні | 3 999 грн |
Комплектація
Anker soundcore Liberty 5 запаковані у невелику коробку у фірмових біло-блакитних кольорах. На ній є багато поліграфії, включно із зображенням самих навушників, а також основними технічними характеристиками.
В коробці майже стандартний набір: навушники у зарядному кейсі, короткий кабель Type-C для заряджання, документація, а також 6 пар силіконових насадок різного розміру. Приємний бонус, враховуючи, що переважна більшість TWS-навушників комплектується лише трьома парами. Тож можна більш точно підібрати необхідний розмір.
Дизайн та зручність використання
Anker soundcore Liberty 5 мають доволі стандартну для TWS-навушників конструкцію з ніжкою. Розміри дуже компактні. Навушники майже повністю зроблені з глянцевого пластику. Матове тільки обрамлення ніжки. На вибір є чорний, білий, рожевий та синій варіанти.
Основна частина корпусу має обтічну форму і розташована під правильним ергономічним кутом. На внутрішній частині є два отвори: один мікрофон і компенсаційний отвір. Ще один мікрофон розташувався зверху біля основи ніжки.
На зовнішній частині ніжок зверху є лише невеликі логотипи soundcore. Спереду ніжки, на матовому обрамленні, є невелике заглиблення. Тут знаходиться сенсор натискання для керування навушниками.
На нижній частині ніжок Anker soundcore Liberty 5 є ще по одному мікрофону. А з внутрішньої сторони — по два контакти для заряджання і позначки лівого-правого між ними.
Звукові канали доволі короткі й мають металеві сіточки для запобігання потраплянню бруду всередину. Їх діаметр дещо менший, ніж стандартний, тож сторонні насадки імовірно не будуть триматись.
Вага кожного навушника складає 4,6 г, вони майже не відчуваються у вухах, їх можна використовувати годинами без дискомфорту. Тримаються Anker soundcore Liberty 5 добре за умови правильного підбору насадок. Навушники мають захист від пилу та бризок за стандартом IP55, тож цілком підходять для занять спортом.
Зарядний кейс має плоску квадратну форму з закругленими кутами. Він цілком комфортно поміщається у кишеню джинсів. Кейс зроблений з матового пластику того самого темно-синього кольору. Зверху — гравіювання у вигляді логотипа, по периметру — декоративна смужка світлішого кольору. Спереду є широкий світлодіодний індикатор рівня заряду, заряджання, а також процесу оновлення прошивки.
Кришка кейса Anker soundcore Liberty 5 не відкривається, а зсувається з приємним автодоведенням у крайніх точках. Всередині — місця для навушників з контактами, а також кнопка для скидання.
Роз’єм Type-C для заряджання знаходиться на звичному місці, ззаду. Але його можна зовсім не використовувати, якщо є бездротовий зарядний пристрій.
Керування
Для керування Anker soundcore Liberty 5 передбачені сенсори стискання на обох навушниках. Це доволі зручний спосіб керування, але спершу не завжди влучно знаходиш сенсори, потрібно звикнути. При натисканні чутно легке клацання. На жаль, додаткових сенсорів на зовнішній частині ніжки не передбачено. Їх можна було б задіяти для регулювання гучності повздовжними рухами.
За замовчуванням схема керування доволі зручна. Одне стискання будь-якого навушника — пауза/відтворення та прийняти виклик. Подвійне стискання правого та лівого — наступний та попередній трек відповідно. Тривале стискання — перемикання між активним шумозаглушенням та режимом прозорості.
У застосунку soundcore можливостей більше, адже можна задіяти потрійне стискання. Додатково доступні функції регулювання гучності та запуску голосового асистента. Також є налаштування перемикання режимів. За замовчуванням активні ANC та режим прозорості. Але можна додати й неактивний режим. Тож налаштування системи керування доволі гнучке.
Підключення та функціональність
Для підключення Anker soundcore Liberty 5 використовується Bluetooth версії 5.4. Проблем зі стабільністю сигналу не виникає: ніяких розривів чи заїкань навіть через дві стіни. Навушники підтримують кодеки SBC, AAC, а також LDAC. Що цікаво, у TWS-навушниках soundcore для увімкнення LDAC потрібно докачати щось типу прошивки й при активації навушники перезавантажуються. Є підтримка Multipoint, але LDAC при підключенні до двох пристроїв недоступний.
Фірмовий застосунок soundcore має цілком зручний і зрозумілий інтерфейс. На першому екрані відображається список усіх підключених пристроїв soundcore. При переході до Anker soundcore Liberty 5 показується зображення навушників і кейса з рівнями заряду. Нижче — доступ до основних функцій і можливостей. А саме: перемикач активного шумозаглушення та режиму прозорості. Шумозаглушення має 5 рівнів, а також режими для літака та автомобіля. Для режиму прозорості є додаткова функція захисту від вітру. Нижче на головному екрані є перехід до налаштувань керування, ігровий режим (з низькою затримкою) та налаштування звуку.
Можливості налаштувань звуку — найцікавіше. Є багато готових пресетів для різних жанрів музики, графічний еквалайзер та Dolby Audio. Додатково є функція Preference Test. Користувач слухає один уривок пісні у двох варіантах з різними налаштуваннями еквалайзера та обирає той, що сподобався. Така процедура проводиться 6 разів і формується відповідний еквалайзер. Окремо є ще функція HearID 4.0, яка аналізує слух користувача, співвідносить його з середніми показниками, що відповідають його віку, враховує музичні побажання і підстроює звучання.
Решта налаштувань знаходиться у додатковому меню, що відкривається натисканням на шестерню у правому верхньому правому кутку. Тут є багато всього корисного. Функція автоматичної активації режиму прозорості при дзвінках для того, щоб краще чути свій голос, автопауза при вийманні навушників, обмежувач гучності, звукові сигнали, перемикання на кодек LDAC, Multipoint, перевірка правильності положення у вухах, автовимкнення, пошук навушників, додавання віджета на робочий стіл та оновлення прошивки.
Звучання, шумозаглушення та мікрофони
Виробник повідомляє, що в Anker soundcore Liberty 5 використовуються 9,2 мм динамічні драйвери з комбінації вовни та паперу, а також подвійні підсилювачі для глибших басів. Звучання дійсно має дуже відчутні акценти на низьких та високих частотах. Це типово для сучасних TWS-навушників, що націлені на масову аудиторію.
Низькі частоти дійсно глибокі, масивні та густі, з достатньою кількістю суббаса. Вони мають дуже непогану атаку, але контролюються не ідеально. Високих частот також багато і вони доволі детальні, особливо зважаючи на ціну навушників. Вони яскраві та додають своєрідного блиску й об’єму звучанню. Найслабша сторона звучання — це середні частоти: за замовчуванням вони дещо провалені та мають посередню деталізацію. Трохи вирівняти ситуацію можна за допомогою еквалайзерів і додати СЧ кількісно. Але по якості вони доволі посередні й жива інструментальна музика звучить просто нормально, нічого особливого. Загалом, характер звуку більше підходить для різноманітної електроніки, попмузики, хіп-хопу тощо.
Anker soundcore Liberty 5 загалом мають 6 мікрофонів для активної системи шумозаглушення та розмов. В навушниках використовується остання версія фірмової системи активного шумозаглушення ANC 3.0, що регулюється кожні 0,3 секунди та має спеціальну акустичну камеру, що глушить людські голоси. Вона добре справляється з монотонним низькочастотним шумом на кшталт кондиціонера, вентилятора чи автомобілів за вікном. З різкими середньо- та високочастотними звуками, звісно, вже важче. Але це загальна проблема сучасних активних систем шумозаглушення. Загалом, ефективність ANC непогана, хоча це все ж таки не Sony чи Bose, тож дива чекати не треба.
Компанія стверджує, що для хорошої передачі голосу використовується ШІ-обробка і є алгоритми захисту від вітру. Голос передається дійсно дуже непогано і на вулиці жодних проблем не виникає, співрозмовнику не доводиться перепитувати. Єдине, що варто згадати — іноді при розмовах у приміщенні співрозмовники казали, що є невелике ехо.
Автономність
Виробник стверджує, що від одного заряду Anker soundcore Liberty 5 можуть працювати до 12 годин (без ANC). А разом з зарядним кейсом цей показник становить 48 годин. Навушники використовувались виключно з кодеком LDAC з активним шумозаглушенням на гучності 60-70%. Більше не потрібно, адже загальний запас гучності доволі високий. У таких умовах виходить 7 годин.
На повне заряджання кейса по кабелю потрібно приблизно 2 години. Навушники заряджаються за годину. Підтримується швидке заряджання: 10 хвилин має вистачити на 5 годин прослуховування. Також є підтримка бездротового заряджання.