Українська правда

Огляд ігрових мишей MSI Clutch GM31 Lightweight та Clutch GM31 Lightweight Wireless

Огляд ігрових мишей MSI Clutch GM31 Lightweight та Clutch GM31 Lightweight Wireless
MSI-Clutch-GM31-10
0

На мій погляд, периферійним пристроям компанії MSI не приділяється тієї уваги, на яку вони заслуговують. І дарма, бо ця пара мишок точно заслуговує уваги та навіть рекомендації до покупки. Найцікавіше в моделях Clutch GM31 — це їх вага, завдяки чому вони не просто так отримали приставку Lightweight в назві, та прийнятна ціна в Україні.

Комплектація та варіанти підключення MSI Clutch GM31

Почнемо з дротової моделі. Її комплект спартанський і окрім миші та інструкції в коробці більше нічого немає.

Інша справа — бездротова модель MSI Clutch GM31 Lightweight Wireless. Всередині більшої та трохи дорожчого пакування на вигляд, ви знайдете маленький ресивер що працює по протоколу 2,4 ГГц, кабель для зарядки USB Type-A — USB Type-C, та док-станцію, як виконує функцію подовжувача для ресивера. Тобто ви можете розмістити датчик ближче до миші, а коли ви не будете користуватися, то можете просто покласти її на док для підзарядки. 

Насправді якщо говорити про бездротову версію миші, то виробник продумав певну гнучкість процесу використання та заряджання. Ви можете використовувати MSI Clutch GM31 Lightweight Wireless в дротовому режимі, просто підʼєднавши до неї комплектний кабель. Таким чином мишка буде завжди зарядженою. Для транспортування ресивер можна сховати у відсік поряд з портом USB Type-C в корпусі мишки. А сам ресивер можна підключати як до док-станції, так і напряму в USB-порт компʼютера. 

Дизайн та ергономіка

Зовнішній вигляд мишок Clutch GM31 Wireless можна описати як просто хороший. Тут немає жодних витребеньок та глянсу, все практично і якісно. Корпуси повністю виконані з пластику. Поверхня що контактує з долонею виконана з неслизького матового пластику, а боковини проклеєно гумою, що добре чіпляється за пальці з кожної сторони.

В плані дизайну миші цілком ідентичні, доки їх не перевернеш. А ззовні це доволі компактні мишки з ергономічною, низькопрофільною конструкцією, що добре підходить для невеликої за розміром долоні та будь-якого типу хватки. Єдиний елемент, що якось прикрашає дизайн — фірмовий дракон MSI з RGB-підсвіткою, який в бездротовій версії є також індикатором стану заряду батареї.

Окремо хочеться виділити вагу мишок. Дротова GM31 важить 58 грамів, а бездротова не набагато більше — 73 грами. Ця різниця майже не відчувається в повсякденному житті. Коли береш до руки бездротову модель, то помічаєш що в ній є акумулятор, тобто якась невеличка вага, а от дротова миша в руці взагалі не відчувається. Іноді складається враження, що вона повністю порожня. 

Та невелика вага яка є в мишці розподілена ідеально, перевантаження в якійсь частині корпусу не відчувається. Наявність кабелю також не заважає користуванню Він дуже легкий, в обплетенні з тканини та не чіпляється за килимок. В дротовій моделі його місце зʼєднання з корпусом трохи піднято над поверхнею в порівнянні з бездротовою і це додатково звільняє кабель від зачіпляння за килимок.

Функціонально обидві моделі дуже прості, тут немає додаткових клавіш окрім бокових клавіш навігації в браузері. Основні клавіші оснащено перемикачами Omron з заявленим ресурсом в 60 млн натискань. Клац чіткий, не дуже короткий і не дуже довгий. Колесо прокрутки тихе в роботі з відчутним тактильним відгуком.

Бокові клавіші теж добре потрапляють під великий палець правої руки. У кожної з мишок на дні є кнопка зміни роздільної здатності сенсора в рамках 5 пресетів. Якщо вам потрібно буде більш точно налаштувати сенсор, то до ваших послуг фірмова утиліта MSI Center, де ви зможете обрати роздільну здатність сенсора та переналаштувати функціональність клавіш. Але все чудово працює і “з коробки”.

Оснащення та сенсори MSI Clutch GM31

Миші оснащено різними моделями сенсорів. В дротовій це PixaArt PMW-3360 з роздільною здатністю 12 000 dpi, а в бездротовій — це PixArt PMW-3311 на 6400 dpi. Обидва сенсори працюють ідеально, до них жодних претензій немає. Але хороший килим для них — must have. Хочеться похвалити дуже слизькі ніжки обох мишок. 

Щодо автономності бездротової версії можу сказати тільки хороше. Виробником заявлено приблизно 110 годин роботи від одного заряду акумулятора, що є непоганим показником. А заряджається мишка приблизно за 1,5 години.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • вага
  • зручна форма корпусу
  • хороші сенсори
  • автономність бездротової версії
  • ціна.
Що не сподобалось
  • критичних мінусів немає

Якщо ви шукаєте дуже легку дротову мишку з одним з найкращих сенсорів для швидких шутерів, то зверніть увагу на Clutch GM31 Lightweight. Мишка повністю виправдовує свою назву та не відчувається в руці. Якщо дріт вам не потрібен, або ви користуєтеся мишкою з ноутбуком, то зручнішою буде бездротова версія. Мишки дуже комфортні не тільки в іграх, а й в повсякденному житті завдяки своїй формі та вазі. На момент виходу огляду, рекомендована виробником ціна складає 1599 грн за дротову, та 2599 за бездротову версію. Що, враховуючи оснащення, зручність та загальну якість є хорошим показником. Як вже можна було зрозуміти з огляду, мишки мені дуже сподобалися і я можу рекомендувати їх до покупки.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: