Українська правда

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4050-17UA28

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4050-17UA28
Dream Machines RG4050-17UA28 (3 of 26)
0

Як і у випадку з практично будь-яким іншим товаром, якість та можливості ігрового лептопа можуть суттєво змінюватися в залежності від його вартості. Преміальні моделі можна порівнювати до мінімальних дрібниць, тоді як опції початкового цінового діапазону зазвичай мають більші компромісні моменти. В нашу редакцію потрапив 17-дюймовий ігровий ноутбук Dream Machines RG4050-17UA28, переваги та недоліки якого ми й розглянемо у сьогоднішньому огляді.

Характеристики

МодельDream Machines RG4050-17UA28
ДисплейIPS, 17,3”, роздільна здатність 1920×1080, співвідношення сторін 16:9, частота 144 Гц
ПроцесорIntel Core i7-13700H
Оперативна пам’ять16 ГБ DDR4
Сховище1 ТБ
ГрафікаNVIDIA GeForce 4050 (6 ГБ)
ПортиHDMI 2.1, mDP, RJ45, 2×USB-A 3.2 Gen 1, USB-A 2.0, USB-C 3.2 Gen 2, окремі роз'єми для мікрофона та навушників, SD
Бездротові модуліWi-Fi 6 + Bluetooth 5.2
КамераHD
АудіоАкустична система з 2 динаміків та мікрофон
КлавіатураКлавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням 
Акумулятор та БЖ46,7 Вт·год, блок живлення 230 Вт
Розміри392,9×260,6×24,9 мм
Вага2,5 кг
Рекомендована ціна тестової конфігурації57 969 грн

Комплектація Dream Machines RG4050-17UA28

Традиційно простий комплект постачання, де є лише лептоп та зарядний пристрій для нього, актуальний і для цієї моделі. В рамках підтримання порівняно невисокої вартості ноутбука, виробник не доповнює комплектацію додатковими аксесуарами.

Проте цілком можливо, що користувачу все ж доведеться витратити трохи додаткових коштів, якщо в планах є часті поїздки з лептопом. Навіть попри відносно невеликий розмір, 17-дюймовий Dream Machines поміститься не в кожний рюкзак. Тож це варто одразу врахувати.

Дизайн та зручність використання

Звичний для Dream Machines відносно простий «stealth-дизайн» сьогоднішній гість редакції також зберігає. Але свої цікаві моменти в нього теж є. Модель RG4050-17UA28 пропонується лише в чорному корпусі, проте покупець все ще може замовити власний дизайн верхньої кришки блоку дисплея, на який буде нанесено будь-яке зображення (послуга вартує додаткових 999 гривень). В протилежному випадку там залишиться лише логотип компанії.

Не знаю, чи це суто моє враження, але дизайн нижньої частини дисплея нагадує попереднє покоління Alienware. Так, шарнір тут має інший вигляд, проте подібні «зрізані» нижні кути зустрічаються не так вже й часто. Й навіть якщо першочерговий задум був іншим, загальний зовнішній вигляд така деталь у будь-якому випадку непогано доповнила.

Але з урахуванням бюджету, якихось інших «прикрашальних» елементів, на кшталт популярного засилля RGB-підсвічування, немає. Корпус складається переважно з матового пластику, й лише згадана верхня панель дисплея металева. Вага корпусу при цьому складає приблизно 2,5 кг (для транспортування варто розраховувати на додаткову вагу блока живлення). Щодо габаритів, то передбачувано, 17-дюймовий ноутбук не буде «компактним» рішенням — 392,9×260,6×24,9 мм. Подорожувати з таким буде не дуже зручно.

Нижня частина корпусу розміщує чотири великі гумові ніжки, які більш-менш фіксують позицію лептопа. Тут виробник також не забув про чималеньку перфоровану зону для охолодження, яка разом із цим цікавіше виглядає, ніж звичайні прорізи. До того ж ближче до бічних граней нижня панель помітно звужується, що робить топкейс візуально тоншим.

Як і всі інші моделі Dream Machines, RG4050-17UA28 виглядає стримано й про відношення до ігрових серій натякає хіба що згаданим дизайном довкола шарніру. В усьому іншому це доволі звичайна робоча машина, яка не дуже привертає до себе увагу. Й насправді в цьому немає нічого поганого, адже тим покупцям, яким в першу чергу потрібен потужний лептоп з нейтральною зовнішністю, такого оздоблення точно вистачатиме.

Порти

Однією з переваг великих корпусів є можливість «розкидати» порти для зовнішніх пристроїв не з двох, а з трьох боків. Також тут є додаткове місце для більшої кількості різних конекторів, що теж не буде зайвим. Таким чином на лівій частині топкейса Dream Machines RG4050-17UA28 можна знайти USB-A 2.0 та два окремі 3,5-міліметрові роз’єми для навушників та мікрофона. Ще два USB-A, але вже 3.2 Gen 1, а поряд із ними й слот для карток пам’яті формату SD, знайшли місце на правому боці. Позаду розташувалися mDP, USB-C 3.2 Gen 2, HDMI 2.1, гігабітний Ethernet та порт живлення. З ними є й замок Kengsington.

Тож з можливостями підключення зовнішніх пристроїв в цілому не має бути проблем. Проте два порти USB-A можна було б зручніше розмістити, ніж під праву руку, де дроти заважають під час ігор. Але призвичаїтися до цього також можна.

Дисплей

Dream Machines RG4050-17UA28 має класичний 17,3-дюймовий екран, що все ще залишається максимумом для виробника. Роздільна здатність у цьому випадку складає 1920×1080 пікселів, а співвідношення сторін — 16:9. Як і в більшості ігрових ноутбуків, тут дисплей також розташовується доволі високо, завдячуючи великій нижній рамці, шарніру та високому топкейсу. І працювати за таких умов дійсно приємніше, ніж за звичайними лептопами.

Звісно, як притаманно усім останнім ігровим моделям, матриця отримала високу частоту оновлення — 144 Гц. Щоправда, все вищеперераховане не є «стелею» у Dream Machines, виробник пропонує й WXQGA з 240 Гц, але й коштують такі зразки відчутно дорожче. 

Цікаво, що на цей раз виробник знайшов місце для різних налаштувань зображення. Таким чином в IPS-матриці, яка й без цього має доволі непогане зображення, заразом є декілька додаткових модів: Vibrant, Video, Internet, Cinema, Photo та Low Blue. Ба більше, в кожному з них користувач може корегувати яскравість, колірну температуру, контрастність, гаму та окремо RGB-відтінки. Зміна модів переважно не впливає на колірне охоплення, проте може змінювати гаму, температуру тощо. В цілому, одним з найвдаліших та універсальних варіантів є Cinema, який можна залишити для всіх популярних сценаріїв роботи. Стандартний дуже близький до нього.

Стандартний режим:

Cinema Mode:

Загальний рівень яскравості можна корегувати в діапазоні від 13,5 до 289 кд/м². Максимуму не так і багато, як для великого дисплея, хоча разом із матовим покриттям його вистачає для роботи в приміщенні. В сонячні дні, звісно, підсвічування все ж комфортніше тримати на найвищому рівні. Іноді хотілося б мати трохи більше запасу, але це не є чимось критичним. 

Мультимедіа та маніпулятори

Ще однією перевагою великого топкейса є можливість відносно комфортно розмістили клавіатуру з повнорозмірним NUM-блоком. Через особливості розташування навігаційних клавіш, до останнього все одно треба пристосуватися, але в усьому іншому клавіатура цілком задовільна як для «сліпого» набору тексту, так і для ігор. До того ж вона не гучна і має базове (не дуже яскраве) RGB-підсвічування.

Цікавою особливістю тут є окремо виведені клавіші увімкнення та зміни режимів продуктивності. Остання має власний індикатор, який наочно демонструє поточний рівень потужності системи, що на практиці буде зручно для користувачів, які часто змінюють такі параметри. З іншого боку також є доволі яскраві індикатори активності, без яких було б краще.

Трекпад Dream Machines RG4050-17UA28 здивував чималеньким розміром — 155×100 мм (приблизно відповідає таким у Macbook Pro). У верхніх кутах він додатково має зони для подвійного тапа, яким можна швидко заблокувати сенсор. Особисто мені він не заважав під час ігор, проте все одно зручно мати такий швидкий метод блокування. А під час використання, проблем з ним не виникало.

Звука, як завжди, не вистачає (що є спільною рисою для більшості лептопів, навіть з більшими цінниками). Це, звісно ж, не означає, що вони геть ні на що не здатні. Такі динаміки цілком спроможні доповнити звуком відео з YouTube або кіно. Проте на більше розраховувати не доводиться, та й гравці точно мають навушники чи зовнішні динаміки.

Зображення з мегапіксельної вебкамери може «шуміти» навіть за умов денного освітлення, не кажучи вже про штучне. Проте для базового відеозв’язку його має вистачати. З іншого боку значно ліпшим варіантом буде скористатися натомість смартфоном.

А для користування вбудованими мікрофонами точно доведеться підшукати потужне рішення для шумозаглушення, адже вони краще «чують» натискання клавіш, аніж голос власника. Звісно, для геймерів це точно не буде проблемою, адже гарнітури є у списку must-have-аксесуарів.

Продуктивність та ПЗ

Виробник пропонує конфігуратор для практично всіх своїх лептопів, і Dream Machines RG4050-17UA28 не є виключенням. Так, окрім ОЗП та накопичувачів, покупець може доплатити за термоінтерфейси Thermal Grizzly Kryonaut/Kryonaut Extreme (540 та 880 гривень відповідно), та доплатити за ще один рік гарантії (3 800 гривень). Проте опцій процесорів та відеоприскорювачів для цієї моделі немає.

У випадку з тестовим Dream Machines RG4050-17UA28, маємо 14-ядерний процесор Intel Core i7-13700H (6 потужних та 8 енергоощадних ядер, 20 потоків, 24 МБ, до 5/3,7 ГГц), дискретне відео NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 ГБ GDDR6, максимальна потужність до 140 Вт), 16 ГБ DDR4-3200 (дві планки по 8 ГБ), та терабайтний накопичувач (другий слот вільний). Тож навіть за таких умов ще є простір для апгрейдів. Дротове підключення до Мережі встановлюється за допомогою гігабітного RJ45, Wi-Fi підтримує стандарт AX201, а бездротові аксесуари можна під’єднати за допомогою Bluetooth 5.2.

У системи є три загальні режими роботи: Office, Balanced та Turbo. Додатково користувачу залишають опцію власних налаштувань поведінки системи, разом з якою є попередження про можливу нестабільність. Власних профілів можна створити до п’яти. Окремо можна відключити гібридний режим відеоприскорювача (NVIDIA Optimus) й залишити дискретній карті всю роботу незалежно від поточних потреб.

RTX 4050 і подібні моделі Core i7 можна зустріти в простіших лептопах не ігрових серій. Через менший простір всередині такі моделі гірше реагують на «важкі» завдання, тому їх потужність може бути обмеженою. А от у RG4050-17UA28 місця для охолодження значно більше, тому й показники продуктивності виходять помітно вищими. Звісно, в режимі енергоощадження при роботі від батареї ці показники суттєво зменшуються, хоча для «спокійної» роботи продуктивності буде достатньо.

 МережаБатарея
3DMark (TimeSpy)9 4293 467
3DMark (CPU Profile, max threads)8 0291 023
CineBench R24 (single/multi core)109/99638/131
PCMark 109 5763 579

Високі налаштування графіки з роздільною здатністю Full HD також цілком підійдуть. Ба більше, у «важких» іграх, на кшталт Cyberpunk, цілком можна залишити трасування променів. Так, різниця показників FPS буде помітною, але вибір між цікавішим зображенням та більшою кількістю кадрів все ж є.

І грати можна довго, стабільність системи від цього не страждає. Окрім того, що це далеко не найгучніший 17-дюймовий ноутбук, який потрапляв до редакції, він також добре тримає температуру. Так, графік може показувати тротлінг, але в іграх його не помітно. Температура тримається доволі стабільно, хоча й маленькою її теж не назвати (90°C). І навіть при цьому робоча поверхня залишається абсолютно комфортною для використання. В інший час при простіших завданнях, навіть з увімкненим режимом Turbo, система може ненадовго вмикати активне охолодження, а після цього залишати користувача в тиші.

Все додаткове управління роботою Dream Machines RG4050-17UA28 здійснюється через Control Center. Окрім згаданих режимів роботи та корекції зображення, в застосунку також є набір перемикачів для різних клавіш та функцій (Fn, Windows, ремап інших клавіш, USB, Wi-Fi, трекпад тощо), управління підсвічуванням, моніторинг системи та ігровий оверлей (з FPS та іншими показниками), а також управління режимами роботи батареї. Інтерфейс застосунку в різних моделях може відрізнятися, і тут він також не схожий на попередні версії, які ми бачили раніше. Проте він все одно інтуїтивно зрозумілий.

Автономність Dream Machines RG4050-17UA28

Ця категорія лептопів ніколи не ставила рекорди в автономності, ба більше, коли йдеться про відносно недорогі та великі моделі. Dream Machines RG4050-17UA28 має порівняно невеликий акумулятор ємністю 46,7 Вт•год, тому очікування були не дуже великими. В ігровому тесті автономності такий акумулятор зміг підтримувати роботу протягом 1 години 17 хвилин, а в офісному — 4 години 40 хвилин. Двогодинне кіно виснажує запас заряду майже до половини. Результати не вражають, проте й геть поганими їх не назвати.

З урахуванням платформи ноутбука, блок живлення можна назвати доволі невеликим. Проте він все одно не з легких — 815 грамів. І скоріше за все він буде потрібен з собою в більшості випадків. Потужність БЖ становить 230 Вт, а повністю зарядити акумулятор за його допомоги можна за півтори години.

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Нейтральна зовнішність з можливістю кастомізації
  • непоганий та швидкий дисплей
  • маніпулятори
  • чимало додаткових опцій ОЗП, накопичувачів та термоінтерфейсу при замовленні, можливість самостійного апгрейду
  • набір портів
  • продуктивність та стабільність
  • прийнятна автономність
Що не сподобалось
  • Слабенькі динаміки
  • з урахуванням габаритів, порти можна було розташувати зручніше

Серед сучасних ігрових моделей в такому розмірі, Dream Machines RG4050-17UA28 є практично початковою ціновою пропозицією. Так сталося через те, що інші виробники з великими ігровими моделями частіше практикують як мінімум «старші» відеоприскорювачі, не кажучи вже про екрани з більшою роздільною здатністю та інші опції. Ціни таких моделей через це відповідно зростають. А за умов обмеженого бюджету та необхідності саме у великому ігровому ноутбуці, Dream Machines RG4050-17UA28 є дійсно хорошою пропозицією. Вона не ідеальна і має свої вади, але, як кажуть з іншого боку океану — get the job done.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: