Портативний сенсорний монітор ASUS ZenScreen Touch MB16AHT: додатковий компактний екран для роботи
Двохмоніторна система – досить популярна конфігурація для роботи, причому не тільки на десктопах, але й серед ноутбуків. Але якщо працювати доводиться в різних місцях, звичайний монітор стає не дуже зручним варіантом – тут краще придивитися до портативних дисплеїв, які за розмірами не більші за компактні ультрабуки. Такі, як, наприклад, ASUS ZenScreen Touch MB16AHT – сенсорний 15,6-дюймовий монітор завтовшки лише 1,2 см.
Характеристики ASUS ZenScreen Touch MB16AHT
Видима діагональ | 15,6” |
Кривина | ні |
Співвідношення сторін | 16:9 |
Тип екрана | IPS |
Роздільна здатність | 1920×1080 |
Частота оновлення | 60 Гц |
Яскравість | 250 кд/м² |
Контраст | 700:1 |
Підтримка HDR | Ні |
Настінне кріплення | Так |
Роз’єми | 2× USB-C (DP Alt Mode), Mini HDMI, роз'єм для навушників |
Габарити, ШхВхГ | 35.99×22.68×1.20 см |
Вага | 1,01 кг |
Ціна в Україні | 15,999 грн |
Комплектація
Разом з монітором покупець отримує також чохол для транспортування, блок живлення, два кабелі – USB Type-C та Mini HDMI – HDMI, адаптер USB Type-C – A, кришку отвору для штатива і короткий посібник користувача.
Дизайн
Минулого року у нас на огляді вже була попередня модель у лінійці ZenScreen – ASUS MB166CR. За дизайном новинка дуже на неї схожа, хоча є й досить суттєві відмінності.
ASUS ZenScreen Touch MB16AHT за розмірами так само дуже схожий на тонкий і легкий ноутбук: монітор важить лише 1 кг, а габарити корпусу ненабагато перевищують розміри 15,6-дюймового екрана.
Рамка навколо екрана рельєфна, завширшки 8 мм по боках та зверху і 24 мм – знизу. Під екраном на панелі з поверхнею, що імітує шліфований метал, розташовані джойстик керування зліва і кнопка включення разом з індикатором роботи – справа.
Як бачимо, ASUS MB16AHT "позбувся" кнопок керування – у попередньої моделі їх було дві, тут же замість них набагато зручніший 5-позиційний джойстик. Також він набув додаткових роз'ємів: якщо у MB166CR був єдиний порт USB Type-C, через який він отримував і відеосигнал, і живлення, то у новинки тепер цілих три роз'єми: два USB Type-C (обидва з підтримкою режиму DP Alt) плюс Mini HDMI, що спрощує його підключення до систем, що не можуть виводити через USB-C відеосигнал.
На задній панелі по центру так само розташоване штативне гніздо 1/4" – але якщо у MB166CR воно використовувалося для кріплення знімної ніжки, то тепер це рішення виключно для додаткового монтування екрана на альтернативні кріплення.
Річ у тім, що замість не дуже практичної додаткової ніжки в ASUS MB16AHT є набагато зручніша підставка – тонка металева пластина вздовж нижньої половини корпусу, яка дозволяє регулювати кут нахилу монітора у досить широких межах. Єдиний нюанс – тримати екран у портретному режимі тепер не так зручно, як було у випадку з MB166CR.
Меню
Як зазначалося вище, монітор керується за допомогою 5-позиційного джойстика, розташованого під екраном зліва. Він викликає швидке меню, в якому користувач може призначити власні функції на три відхилення (праворуч, вгору та вниз), відхилення ліворуч закриває швидке меню, натискання на джойстик – відкриває головне меню. Такий підхід робить налаштування монітора набагато зручнішим, ніж це було у попередній моделі.
Структура меню типова для десктопних моніторів ASUS і нічим не відрізняється від того, що ми бачили у MB166CR. Першим пунктом у ньому йде набір відеорежимів Splendid, далі – налаштування зниження частки блакитного у підсвічуванні. Розділ Color містить традиційні налаштування зображення – яскравість, контрастність, колірна температура тощо.
У наступному пункті, Image, можна знайти інші параметри зображення – динамічна контрастність, чіткість, овердрайв, пропорції екрана. В пункті Input Select можна переключатися між відеовходами, в System Setup зібрані всі системні параметри, в Shortcut можна призначити власні функції на "гарячі клавіші" джойстика, а у MyFavorite створити шаблон із внесеними змінами.
Функціональність
В ASUS ZenScreen Touch MB16AHT використовується 16-дюймова IPS-панель (видима зона – 15,6") зі співвідношенням сторін 16:9 і роздільною здатністю 1920х1080 точок. Щільність пікселів трохи більше за 141 PPI, розмір точки – 0,18 мм.
Це досить висока щільність (для порівняння – у 27-дюймового монітора 1440p цей показник нижчий за 109 PPI), але користувачам ноутбуків, що звикли до вищої роздільної здатності на такій діагоналі, Full HD може видатися недостатньо.
Частота оновлення екрана стандартна, 60 Гц. Яскравість регулюється зміною сили струму без використання ШІМ, що запобігає мерехтінню екрана і забезпечує комфортне переглядання навіть при тривалому використанні.
Крім екранного меню, налаштувати параметри зображення також можна за допомогою ще однієї утиліти - DisplayWidget Center. Вона має таку саму функціональність, що й OSD, але зручніша у роботі.
Головна функціональна відмінність ASUS ZenScreen Touch MB16AHT від вже згаданої MB166CR – це, безумовно, сенсорний екран, що розпізнає до 10 одночасних дотиків.
Він не тільки робить зручнішим керування системою (для цього, щоправда, доведеться збільшити масштаб інтерфейсу Windows), але й дозволяє використовувати фірмову утиліту ASUS Dial & Control Panel, перетворюючи додатковий екран у "пульт керування" ноутбуком. Користувач може власноруч налаштовувати, які елементи будуть присутні в цій панелі – як для керування системою, так і встановленими програмами.
Звісно, і сенсорне керування, і вищезгадані утиліти працюють лише за умови підключення через USB-C – якщо ж підключати систему через Mini HDMI, цієї функціональності бракуватиме. Під час тестування, до речі, виявився цікавий нюанс – якщо підключити ПК через Mini HDMI і додатково ще через звичайний USB-порт без підтримки режиму DP Alt, сенсорний екран ASUS MB16AHT починає керувати… зображенням на головному моніторі ПК.
Також зазначимо наявність вбудованих динаміків (2×1 Вт), розташованих на бічних гранях у верхній частині корпусу – важко сказати, навіщо вони потрібні при підключенні до ноутбука з власною акустичною системою, але "най буде".
Якість зображення ASUS ZenScreen Touch MB16AHT
Покриття екрана – середнє між глянсовим та напівматовим; паразитні відображення на темному фоні можна помітити навіть якщо дивишся на екран прямо. Втім, вони дуже слабкі, в око вкидаються лише дуже контрастні об'єкти за спиною користувача – яскраво освітлене вікно, включена лампа тощо.
Кристалічний ефект майже відсутній, і розгледіти типовий візерунок шару, що розсіює відображення, можна лише на макрознімку.
Рівномірність чорного як на такий корпус доволі непогана: на чорному фоні у темній кімнаті можна розгледіти світлі плями вздовж країв екрана, але роботі вони зовсім не заважають.
Glow-ефект, типово для технології IPS, досить сильний: при погляді збоку та зверху темні ділянки зображення набувають відчутного фіолетового або коричневого відтінку, залежно від куту погляду.
Кути огляду традиційні для IPS: при погляді збоку відчутно знижується яскравість і дещо контрастність. У порівнянні з десктопними моніторами це зниження сильніше, але не принципово.
У розділі Splendid екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Standard, sRGB, Game тощо. При першому включенні або після скидання на заводські налаштування монітор переключається на еко-режим Scenery - з нього й почнемо.
На жаль, характеристики панелі в цілому не принципово відрізняються від того, що ми бачили у попередній моделі. Так, колірне охоплення відверто невелике: 60% sRGB (49% Adobe RGB, 49% DCI-P3), це робить кольори помітно блідими.
Яскравість регулюється в діапазоні 19-194 кд/м² - на мінімальній яскравості можна комфортно працювати за монітором навіть у повній темряві, максимальної буде цілком достатньо для типового освітлення вдома або в офісі, хоча запасу по яскравості тут і немає.
А от з контрастністю в ASUS MB16AHT не дуже добре: схоже, через сенсорний шар світіння чорного виходить досить високим, тому максимальне значення статичного контрасту, який ми змогли отримати, становить лише 460:1.
В екранному меню є можливість вибору колірної температури серед трьох шаблонів або зробити власні регулювання у пункті User Mode. Зазначимо, що всі варіанти пропонують завищене значення температури у порівнянні зі стандартною (6500K). Найближчим до неї виявляється варіант Warm (7300K) – у ньому зображення також має прохолодний відтінок, але вже незначний.
Регулювання гамми в налаштуваннях немає, задане виробником значення виходить завищеним, до 2,4 – це робить зображення трохи насиченішим, з глибшими тінями. Втім, відмінність від стандартної 2,2 невелика, і зважаючи на невисоку контрастність, вважати це якоюсь серйозною вадою не варто.
Рівномірність колірної температури покращилась у порівнянні з MB166CR, хоча й несуттєво: найточніша її відповідність спостерігається у правому верхньому куті, найбільша відмінність – у лівому нижньому; різниця між ними ΔE = 4,8.
А от рівномірність білого поля приємно радує, особливо зважаючи на клас монітора: найяскравішою зоною виходить центр, найтемнішою – верхня частина екрана; максимальна різниця яскравості на максимальному її значенні становить лише 9% - це дуже добре навіть для десктопних моніторів.
Знов-таки можемо констатувати, що з погляду на точність кольоровідтворення режим Scenery в ASUS MB16AHT далекий від оптимального: середнє значення ΔE майже 4, а для деяких кольорів воно становить 6 і більше. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач може помітити різницю між еталонним кольором та тим, як його показує монітор, якщо цей параметр перевищує 3.
Тому, як і у випадку з MB166CR , ми би радили переключитися з початкового режиму Scenery у Standard, у якому точність кольоровідтворення помітно краща: середнє значення ΔE в районі двох, максимальне - нижче за 5 (якщо не брати до уваги колір з найгіршим результатом, який є похибкою у роботі тестового колоріметра).
У режимі sRGB точність кольоровідтворення ще трохи краща, і значення гамми ближче до стандартного 2,2, але колірне охоплення ще на пару відсотків менше, максимальна яскравість – лише 150 кд/м², і до того ж у цьому режимі блокуються майже всі налаштування зображення, тож ми би радили використовувати саме Standard як основний.
Решта режимів у меню Splendid відрізняються переважно початковими налаштуваннями гамми, яскравості, колірної температури, різкості, частки блакитного у підсвічуванні тощо. Візуально порівняти їх можна в наступній галереї.
Splendid = Standard, sRGB, Scenery, Theater, Game, Night View, Reading, Dark Room: