Українська правда

Гроші на військові розробки: виробники можуть отримати грант до 8 млн грн

- 8 квітня, 18:28

В Україні запустили нову урядову грантову програму для розробників військової техніки і комплектуючих для озброєння — виробники можуть отримати до 8 млн грн.

Як йдеться у повідомленні Мінекономіки України, 8 млн грн — це максимальна сума гранта, а саме фінансування надається на придбання, доставку і монтаж обладнання.

"Розвиток оборонно-промислового комплексу нині пріоритет. Тож Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК в межах програм для цивільних виробників. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння. Підприємства можуть отримати до 8 млн грн для закупівлі обладнання на умовах співфінансування — 50% покриває держава, а 50% — виробники. Для підприємств в прифронтових регіонах та виробників БПЛА діють окремі умови — грант може покрити до 80%", — заявила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Перша віцепрем’єрка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко

За даними відомства, подаватися можуть і працюючі підприємства, і ті, хто лише планує розпочати виробництво; головне — щоб проєкт, на який подається грантова заявка, був у сфері переробної промисловості, а саме підприємство відповідало базовим вимогам прозорості, податкової дисципліни та не мало зв’язків з державою-агресором. Головні умови використання гранту — створення від 5 нових робочих місць та повернення грантових коштів протягом трьох років через сплату податків.

Читайте також: В Україні запустили "Бібліотеку комплектуючих" — цифрову базу виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору

Зазначається, що програма "Зроблено для Перемоги" — це новий напрям у межах держпрограми підтримки "Гранти для виробників переробної промисловості". Подати заявку можна через портал "Дія". Алгоритм дій наступний:

▪️оберіть банк, заповніть заявку та бізнес-план;

▪️пройдіть співбесіду та покажіть виробництво банку;

▪️Мінекономіки розглядає заявки кожні два тижні;

▪️після позитивного рішення ви перераховуєте банку власну частку;

▪️держава дофінансовує проєкт.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін

"Ми багато працюємо над локалізацією виробництва різних видів озброєння в Україні, зокрема — військових інновацій. Один з найважливіших етапів цього процесу — виробництво комплектуючих до виробів. Мінстратегпром прагне до того, щоб українська зброя мала якнайбільший відсоток компонентів українського виробництва. Локалізація виробництва комплектуючих — частина нашої оборонної стратегії. Тож працюємо над посиленням цього напрямку, у тому числі — над фінансовою підтримкою виробників. Дякую Міністерству економіки за участь у підтримці українських виробників комплектуючих", — зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання в ЗСУ наземний бойовий роботизований комплекс D-21-12R, оснащений великокаліберним кулеметом. Комплекс має високу прохідність по бездоріжжю, трясовині та неглибоким водним перешкодам.

Читайте також: Військові айтівці, які створюють IT-рішення для армії, незабаром зможуть отримувати авторську винагороду за свої розробки

Load more