Українська правда

Флеш: росіяни збивають все більше українських розвідувальних дронів

- 21 липня, 17:12

Ворог збиває все більше українських розвідувальних "крил". Найбільше страждають БПЛА "Лелека", "ГОР", SHARK та FlyEye. Про це повідомив фахівець у галузі військових радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов.

За його словами, цю практику почав підрозділ "Рубікон" і зараз навчає інших.

"Це було неминуче, ми давно показали їм, наскільки цей шлях ефективний. Але, на жаль, за майже рік їх відставання ми не розробили і не створили контрзаходи проти зенітних дронів", – написав Сергій Флеш.

За словами фахівця, таких заходів не багато:

- РЕБ проти каналу управління зенітним дроном сумнівний з ряду причин. Як з землі, так і з борту українського "крила". Українці не знають, в якому діапазоні керується зенітний дрон, а придушувати всі частоти – це утопія;

- РЕБ (формату Зеркальца) по аналоговому відеоканалу ефективний, але противник швидко все зрозумів і, як і українці, застосовує цифрові канали відео;

- Система "Ухилянт" (коли безпілотник робить маневр при наближенні ворожого перехоплювача, – ред.) на крилах ефективна не на 100% і навіть не на 70%, але це краще ніж нічого;

- Пошук пілотів зенітних дронів теж складний шлях;

- Важливий контрзахід – пошук радіолокаційних станцій (РЛС).

Фахівець також пояснив, чому ворог так довго не збивав українські "крила". За його словами, у противника не було ефективної і компактної 3D РЛС, без якої збивати "крила" неможливо.

"Так само як складно шукати і збивати наші бомбери. Тому важливо ідентифікувати тип РЛС, який застосовує противник, і шукати їх по фронтах. Я майже впевнений, що ці РЛС китайського виробництва", – зазначив Сергій Флеш.

Він додав про необхідність думати над системами захисту "крил".

"Противник на успix наших зенітних дронiв відповів збільшенням виробництва своїх крил. Це теж варіант контрзаходу. ППО збиває великий відсоток ракет, значить ракет треба випускати більше", – акцентував спеціаліст.

Недавно повідомлялося, що українська компанія Skyeton, яка виробляє розвідувальний авіаційний комплекс Raybird, та британська Prevail Partners домовились про створення спільного підприємства для просування українських безпілотників у Великій Британії.

Load more