Українська оборонна компанія НВО "Практика" уклала контракт з іспанською оборонною компанією Tecnove про організацію виробництва бронеавтомобілів "Козак" та "Джура" на потужностях, розміщених в муніципалітеті Еренсія.
Як йдеться у повідомленні компанії Tecnove, дані автомобілі виготовлятимуться в трьох варіантах — санітарно-евакуаційна машина, машина для сил спеціальних операцій та класичний бронеавтомобіль для доставки військ.
Іспанці також відмітили, що бронеавтомобіль "Джура" є "універсальною броньованою машиною для роботи в екстремальних умовах та з різними конфігураціями залежно від завдань", а бронеавтомобіль "Козак" — "машина з високим захистом, мобільністю та міцною конструкцією, яка призначена для різних тактичних завдань". Tecnove підписала угоду з НВО "Практика" про створення об’єднання під назвою Human & Safe Systems, яке здійснюватиме ліцензійне виробництво українських бронемашин на потужностях іспанського виробника. Це ж об’єднання і просуватиме їх в ЄС.
Видання Infodefensa зазначає, що Tecnove перед укладанням контракту з українською НВО "Практика" інвестувала в розширення своїх виробничих потужностей в Еренсії. Деталі контракту не розголошуються, але фахівці вважають, що угода, ймовірно, може стати цікавим прецедентом для розширення присутності українського оборонно-промислового комплексу на світовому ринку озброєння.
Нагадаємо, що в жовтні 2024 року ЗСУ отримали на озброєння перші легкі тактичні бронеавтомобілі "Джура" українського виробництва. Бійці 40 ОАБр тоді розповідали про випробовування броньовика на складних ґрунтах. "Їде, не боїться нічого, це добре зроблена машина для таких умов. За рахунок її малих розмірів вона непомітна, ви можете сховати її в будь-якому лісі або лісопосадці від ворожих дронів", — зазначав механік-водій бронеавтомобіля Віктор. За його словами, такий бронеавтомобіль чудово підходить для того, щоб завезти невелику групу бійців або боєкомплект на позиції у своєму багажному відділенні.
А ще у 2024 році українські бронемашини "Козак-5" отримали бойовий модуль від іспанської компанії Escribano Mechanical & Engineering. Він має денну та інфрачервону камери з можливістю автофокуса, окрім цього присутній лазерний далекомір. Бойовий модуль може автоматично супроводжувати ціль з урахуванням поправок і вести вогонь у декількох режимах. У самій машині встановили пульт керування бойовим модулем від іспанської компанії.
Читайте також: Україна тепер здатна самостійно виробляти системи ЗРК у межах програми FrankenSAM