У 2024 році Україна виробила зброї на $9 млрд, збільшивши цей показник втричі, а ось виробництво ракет у порівнянні з 2023 роком зросло аж у вісім разів.
Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу "Українська зброя 2024", передає кореспондент "Межі".
За його словами, порівняно з 2023 роком виробництво далекобійних дронів у 2024 році збільшилось у більш ніж два рази, а на кінець минулого року в Україні було розроблено 324 нових зразків озброєння. Щодо FPV-дронів, то Україна торік виготовила 2,2 млн одиниць, а цього року виробники "ще більше наростили обсяги". "Ми вже можемо виготовляти до 10 мільйонів FPV-дронів щороку. Сьогодні ми — країна №1 у світі з виробництва FPV-дронів", — повідомив міністр.
Герман Сметанін також зазначив, що у 2025 році потенціал виробництва озброєння і військової техніки в Україні може зрости аж до $35 млрд. А ще, за словами чиновника, у 2024 році Україна почала виробляти нові крилаті ракети й ракето-дрони — "Паляницю", "Пекло", "Руту", а також раніше публічно не представлену ракету "Барс". Відповідаючи на уточнююче питання журналістів щодо "довгого Нептуна" та українських балістичних ракет, міністр заявив, що "ми щомісяця його активно застосовуємо, як і балістичні ракети". Про успішне випробування української балістичної ракети стало відомо у серпні 2024 року.
Гроші на військові розробки — виробники можуть отримати грант до 8 млн грн
"Позаминулого року ми могли виготовляти всього одну крилату ракету — це був "Нептун", то минулого року у нас з'явилося дуже багато нових виробів, які забезпечили збільшення обсягу виробництва у вісім разів", — сказав Сметанін.
Він також додав, що у 2024 році було реалізовано та профінансовано понад $500 млн у внутрішнє виробництво, а досягнуто домовленостей на більш як $1,5 млрд. "Наше завдання — завантажувати локальне виробництво завдяки іноземним інвестиціям і постачати все озброєння, яке виробляється на території України до наших Сил безпеки та оборони", — відмітив міністр.
За його словами, рівень локалізації вже сягає 50%, а українські компанії локалізували виробництво моторів, плат, камер для FPV тощо. А ось щодо систем Patriot Герман Сметанін розповів наступне: "Поки що аналогів на території України ракетним комплексам протиповітряної оборони Patriot немає. Але наша оборонка має відповідний проєкт, над ним працюємо".
Нагадаємо, вчора президент України Володимир Зеленський заявив, що українська сторона готова купити додаткові системи протиповітряної оборони й обговорювала це питання з президентом США Дональдом Трампом.
Читайте також: У ЗСУ з'явився новий бойовий робот з великокаліберним кулеметом