Українська правда   /   Межа

Військові показали евакуаційного робота MAUL з дизельним двигуном та закритою капсулою

Військові показали евакуаційного робота MAUL з дизельним двигуном та закритою капсулою
0

Військові 1-го окремого медичного батальйону розробили власного робота для евакуації на базі квадроциклу. Фото та опис моделі опубліковані в матеріалі проєкту "Оборонка".

У підрозділі розповіли, що їхній робот із назвою MAUL здатен розвивати швидкість до 70 км/год та має капсулу для пораненого, яка може витримувати влучання FPV-дроном.

Перший окремий медичний батальйон

"Готові моделі, що існують на ринку, мали технічні обмеження або не були призначені до евакуації поранених. Ми створили свою машину з ходовою квадроцикла і двигуном внутрішнього згоряння. Адже електричні платформи постійно потребують зарядки, обмежені в часі використання і швидкості", – розповів "Оборонці" Володимир Коваль з 1-го медбату. 

Розробники зазначають, що через радіоелектронну боротьбу сигнал часто глушиться, тому зараз тестують альтернативні типи зв'язку.

У підрозділі є окрема рота НРК та власний парк робоплатформ. Усі збирають власними силами, але планують масштабуватись разом з іншими, щоб допомагати суміжним підрозділам. Вартість одного MAUL виходить від 1 до 1,5 млн грн, залежно від типу зв’язку.

MAUL ще не кодифікували в Міноборони, але вже використовують. Замовляють також інші підрозділи, зокрема зараз триває збір для медичних служб "Третьої штурмової", "Азову" та "Вовків Да Вінчі".

Детальніше про те, військові використовують евакуаційних роботів на передовій, читайте у тексті "Роботи забирають поранених. Як в Україні освоюють виробництво найскладніших наземних дронів". 

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: