Українська правда   /   Межа

Міноборони готує уніфікацію дронів, моделей безпілотників може поменшати

Міноборони готує уніфікацію дронів, моделей безпілотників може поменшати
Saker_Scout_00
0

Міністерство оборони України працює над розробкою правил для уніфікації безпілотників. Про це йдеться в колонці заступника міністра оборони Валерія Чуркіна для "Інтерфакс-Україна".

"Ми вже працюємо над створенням прозорих і зрозумілих правил, які дадуть змогу виробникам адаптуватися без втрати конкурентоспроможності. Окрема увага – захисту інтелектуальних прав, патентуванню, R&D", – написав він.

Заступник міністра уточнив, що йдеться про оптимізацію кількості засобів однакового функціонального призначення, а не про шаблонизацію чи ліквідацію конкуренції. За його словам, це про стандартизацію, яка дозволяє масово виробляти найкращі зразки.

"Оптимальний варіант – десятки уніфікованих зразків дронів у певних категоріях замість сотень різних. Це дозволить виробляти більше кращих зразків безпілотників за нижчу ціну, швидше і якісніше навчати дронарів. У підсумку – підвищення ефективності підрозділів БПЛА", – додав Валерій Чуркін.

Він зауважив, що процес уніфікації може бути поетапним. Наприклад, за складовими: рами, двигуни, плати ініціації, системи управління, боєприпаси. На кожному етапі визначаються найефективніші зразки, які й закладаються в основу стандартів. Далі – масштабування, пояснив заступник міністра.

"Сьогодні ми маємо реальну можливість разом вибудувати ефективний та найбільш оптимальний механізм уніфікації для подальшого масштабування виробництва кращих зразків безпілотників. І держава і виробники можуть спільно впливати на процес. Головне не втратити цей момент", – акцентував він.

Водночас заступник міністра повідомив, що в 2024 році МОУ допустило до експлуатації понад 330 нових зразків безпілотних систем вітчизняного виробництва (БпЛА та НРК). Роком раніше – 75 зразків.

Він також зазначив, що з огляду на нерівні умови сторін у кількості солдатів, стволів, техніки, Україна зробила ставку на розвиток військових технологій як асиметричну відповідь на значну перевагу ворога.

"У секторі безпілотних систем ми здійснили серйозний прорив. Понад 95% БПЛА, які нині застосовуються на фронті, – українського виробництва", – заявив Валерій Чуркін.

На його думку, пріоритетну увагу слід зосередити на випуск відносно дешевих та ефективних засобів ураження. При цьому варто розуміти, що математика війни – це не лише про кількість. Треба об’єктивно оцінювати ефективність застосування зброї на фронті.

"Наразі в підрозділах використовується чимало дронів схожих за функціоналом, але які відрізняються комплектуючими, системами управління, боєприпасами. Ці БПЛА розробляються і постачаються різними підприємствами. Звідси і така мультиверсійність застосованих технологічних рішень, компонентної бази тощо. І це створює виклики", – пояснив заступник міністра.
Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: