Стартап Harmattan AI із Франції тестує експериментальний зенітний дрон Gobi, призначений для знищення ворожих безпілотників вагою до 600 кг. Про це пише Defense Express. Унікальність апарата полягає в тому, що він не має бойової частини – його завдання полягає у точному ударі методом тарана для зламу гвинта цілі.
Дрон розганяється до 250 км/год і може перехоплювати БПЛА на відстані до 5 км. Система повністю автономна: Gobi запускається автоматично за командою від наземного сканера повітряного простору, після чого прямує до точки перехоплення з радіокомандним керуванням. На завершальному етапі вмикається інфрачервона та радіолокаційна система самонаведення. Використовуючи комп’ютерний зір, дрон самостійно визначає точку удару та коригує траєкторію.
Водночас поки невідомо, чи має дрон власну радіолокаційну систему, чи отримує дані з наземних засобів. Також слід враховувати, що система самонаведення, яка ґрунтується на кінцевому візуальному аналізі, потребує чіткого розпізнавання точки удару. Це означає, що її ефективність може знижуватись за умов обмеженої видимості, зокрема у тумані, під час снігопаду, дощу чи хмарності.
Gobi є одноразовим і економним рішенням, оскільки він не має бойової частини, що зменшує його вагу та вартість. Станом на липень 2025 року дрон проходить випробування і вже демонструє здатність з високою точністю таранити мішень, що підтверджено відео нижче.