Компанія Yahoo має складну історію стосунків з Google, й вже не раз втрачала можливість отримати активи інтернет-гіганта. У 1998 році пошукова система AltaVista, яка пізніше стала частиною Yahoo, відмовилася купити Google за $1 млн. А у 2002 році вже сама Yahoo запропонувала купити Google за $3 млрд, але вийшла з перемовин після зустрічної пропозиції в розмірі $5 млрд. Втім, цей невтішний досвід не заважає Yahoo шукати нові можливості отримати собі хоча б шматочок Google.
Компанія Yahoo заявила, що готова придбати браузер Google Chrome, якщо суд зобов’яже продати його в межах розгляду справи Міністерства юстиції США щодо нібито монопольного становища Google у пошуковому бізнесі, повідомляє The Verge.
Генеральний менеджер пошукового підрозділу Yahoo Браян Провост заявив, що приблизно 60% усіх пошукових запитів надходять безпосередньо з адресного рядка браузера. "Володіння браузером є критично важливим для конкуренції в пошуку", — зазначив він, додавши, що Yahoo "активно розробляє прототип власного браузера" з минулого літа.
Провост оцінив, що створення та тестування власного браузера займе 6-9 місяців. Натомість він стверджує, що "придбання Chrome дозволить значно швидше вийти на потрібний масштаб". Він охарактеризував Chrome як "найважливішого стратегічного гравця в інтернеті" й відзначив, що поєднання пошуку Yahoo з широкою дистрибуційною мережею Chrome могло б підвищити частку Yahoo з поточних приблизно 3% до двозначних показників.
Міністерство юстиції пропонує суду розділити Google, змусивши компанію продати Chrome, який є ключовим каналом для перенаправлення користувачів на пошуковик Google і зміцнює переваги технологічного гіганта. Крім Yahoo, на слуханнях інтерес до придбання Chrome у разі його відчуження висловлювали представники конкурентів з галузі пошуку на базі штучного інтелекту Perplexity та OpenAI, тоді як генеральний директор DuckDuckGo Ґебріел Вайнберґ заявив, що його компанія не зможе дозволити собі таку покупку.
Цікаво, що Apollo володіє правами на бренд Netscape, браузера, який свого часу став об’єктом знакової антимонопольної справи кінця 1990-х. Проте Провост підкреслив, що Netscape нині не функціонує як активний продукт.