Плани Tesla з випуску гуманоїдного робота Optimus зіштовхнулися з проблемами після звільнення Мілана Ковача, старшого віцепрезидента, який керував програмою, та призупинення замовлень на запчастини на два місяці в очікуванні редизайну, пише Electrek.
Джерела в китайському ланцюжку постачання Tesla повідомили виданню AI Invest, що компанія звернулася до постачальників, щоб призупинити нові замовлення, поки інженери вносять "значні коригування конструкції". За оцінками Tesla, на це знадобиться близько двох місяців. Хоча компанія офіційно не відмовилася від довгострокових планів випуску роботів, закупівлі не відновляться доти, поки не буде затверджено оновлену версію Optimus.
Ілон Маск публічно ставив за мету випустити в цьому році 5 000 роботів Optimus, але, як повідомляють інсайдери, цей термін тепер недосяжний. Спочатку Tesla закупила комплектуючі для збірки понад 1 000 роботів, багато з яких були виготовлені та встановлені на діючих підприємствах з виробництва акумуляторів. Проте їхня ефективність виявилася менш ніж удвічі вищою, ніж у працівників-людей, що підкреслило наявність технічних проблем.
У зворотному зв’язку з постачальниками Tesla акцентувала на апаратних недоліках: перегріві двигунів у суглобах, недостатній силі зчеплення "рук", обмеженому ресурсі трансмісійних компонентів та недостатній тривалості роботи від батареї. Компанія налагодила випробування прототипів маніпуляторів від щонайменше трьох постачальників і тестує різні механічні рішення. З програмного боку команда планує ширше застосовувати синтетичні дані для поліпшення автономності та надійності Optimus під час виконання складних завдань.
Відхід Ковача минулого місяця, за кілька місяців після його підвищення Ілоном Маском, спричинив кадрові перестановки. Ашок Еллуcвамі, одночасно підвищений до старшого віцепрезидента з питань автономного водіння, взяв на себе керівництво програмою Optimus.
Попри затримки, Tesla не планує відмовлятися від виробництва роботів. Очікується, що компанія представить оновлене "третє покоління" Optimus (з інтеграцією чат-бота Grok від ще одного проєкта Маска xAI) на щорічному зібранні акціонерів.