Асоціація Video Games Europe, до складу якої входять понад 700 компаній розробників та видавців ігор, прокоментувала кампанію Stop Killing Games, що вимагає законодавчих змін для збереження доступу до ігор після припинення підтримки.
Video Games Europe заявила, що вимоги ініціативи можуть обмежити свободу розробників, створити ризики для безпеки, порушити авторські права та призвести до високих витрат.
"Крім того, багато ігор з самого початку розробляються виключно для онлайн-користування; фактично, ці пропозиції обмежуватимуть вибір розробників, оскільки створення таких відеоігор стане надто дорогим" — пише Video Games Europe.
Ютубер Accursed Farms, який започаткував ініціативу Stop Killing Games відповів на заяву Video Games Europe та наголосив, що рух не вимагає вічного обслуговування, а просить лише дозволу на приватні сервери, якщо компанії припиняють підтримку. Він зазначає, що деякі аргументи асоціації є маніпулятивними.
На думку активіста, основні складнощі виникають не через геймплейні компоненти, а через другорядні сервіси — як-от стримінг, чати чи античіт. Він також стверджує, що законодавчі зміни можуть дозволити видавцям офіційно відмовитися від підтримки, але за умови відкриття гри для фанатських серверів або запуску офлайн-режиму.
Скотт наводить приклад з закриттям гри The Crew, яке відбулося менше ніж за чотири місяці після оголошення — на думку одного з німецьких юристів, такі дії можуть порушувати права споживачів згідно з законодавством ЄС.
Кампанія Stop Killing Games вже зібрала понад 1 мільйон підписів у рамках Європейської громадянської ініціативи, однак для офіційного розгляду потрібно досягти показника 1,4 мільйона підписів до 31 липня 2025 року. У разі успіху Європейська комісія зобов’язана розглянути запит і надати офіційну відповідь.