У 2015 році офісна піца була майже корпоративним стандартом. Сьогодні ж київські IT-команди замовляють разом з борщем та варениками кето-боули, фалафель, ферментовані напої та колагенові коктейлі. Про трансформацію офісного харчування розповіла Наталія Павлючок, експертка в цій сфері з 2012 року, засновниця кейтерингового сервісу MAÏNAfood.
"За понад 12 років у корпоративному харчуванні я спостерігаю не просто зміну раціону — а переосмислення того, чим є їжа в офісі. Це вже частина середовища, що впливає на продуктивність, здоров'я та атмосферу в команді", — розповідає Наталія Павлючок.
Експертка виділила гастроетапи офісного харчування в ІТ-секторі:
- 2015–2017: піца, суші, сендвічі — прості калорійні рішення.
- 2018–2020: хвиля усвідомленого харчування — вегетаріанські, безглютенові, лактозо-фрі меню, екопакування, фермерські продукти, суперфуди.
- 2020–2021: пандемія — перехід на індивідуальні ланчі, безконтактна доставка. "Імунні" шоти з вітамінами.
- 2022: війна. Запит — "домашня" тепла їжа в офісах та укриттях та стабільна поставка.
- 2023: поступове відновлення, обережне повернення команд до офісів. "Терапевтична" їжа: ностальгічні смаки, борщ, вареники, запіканки — як символ стабільності.
- 2024–2025: новий етап — офіси знову стають простором сили, з’являється запит на усвідомлений кейтеринг. Їжа має бути смачною, збалансованою, естетичною, етичною, "на часі".
З'являється інтерес до традицій — MAÏNAfood, запустили гуцульське меню — адаптовані страви, як бограч, банош з шовдарьом, куліш з бринзою. (Я сама родом з Гуцульщини, і мені важливо передати ці смаки сучасно й з повагою, — уточнює Наталія Павлючок).
Довідково: шовдирь — свинячі ноги, в'ялені на горищі, які потім пройшли холодне копчення на фруктових деревах.
Що замовляють IT-компанії у 2025-му?
- ТОП-5 популярних страв: котлета по-київськи з картопляним пюре, том-ям, скрамбл з курячими сосисками, телятина з булгуром, тірамісу.
- Естетика подачі — страва має "жити" в Instagram.
- Екопакування — вже норма.
- Персоналізація під кожного співробітника.
- Нові запити — протеїнові снеки, антистрес-десерти (з магнієм, темним шоколадом, лавандою), функціональні напої.
Айтішники — найгнучкіші гастроспоживачі
Наприклад, MAÏNA має кейс, де разом із менеджером компанії замовника півроку впроваджували перехід команди від класичних обідів до повноцінного здорового меню: з вітамінними сніданками, фітнес-ланчами та перекусами.
Нова потреба: комплексне харчування на цілий день
Наталія підкреслила, що сьогодні у воєнному Києві компанії хочуть зняти зі співробітників стрес "харчового квесту": "Все частіше нас запрошують організовувати повноцінне харчування - від сніданку до вечері".
Експертка виділила популярні формати:
- Фуршет-бокси для зустрічей, технічних мітингів, ревю.
- Персональні сети з гарячими стравами, сендвічами, боулами — для команд на 10–50+ осіб.
- Корпоративні дні — компанії поступово відновлюють традицію "обід разом" або "щомісячний тематичний день" — як прояв вдячності та спосіб емоційної підтримки.
Їжа, як частина корпоративної культури
Наталія Павлючок, засновниця кейтерингового сервісу MAÏNAfood резюмувала: "Після всіх змін останніх років, компанії почали дивитися на харчування як на інвестицію в добробут команд. І ця турбота повертається зворотною лояльністю, довірою й мотивацією. У MAÏNA ми створюємо не просто страву, а рішення для людей. І це головний інгредієнт, який має значення".