Українська правда

Вчені виявили обнадійливі сліди життя на далекій планеті

Вчені виявили обнадійливі сліди життя на далекій планеті
0

Група науковців з Кембриджа знайшла нові, хоча й попередні докази, що на віддаленій планеті K2-18b, що обертається навколо іншої зірки, може існувати життя. Вивчаючи атмосферу планети, вони виявили молекули, які на Землі утворюються лише простими організмами. Про це пише BBC.

Це вже друге, й набагато обнадійливіше, виявлення таких речовин в атмосфері цієї планети за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба. Однак вчені наголошують: для підтвердження цих результатів необхідно більше даних.

Професор Нікку Мадхусудхан, який очолює дослідження, заявив, що вони можуть підтвердити сигнал упродовж одного-двох років.

"Це — найсильніший доказ існування життя за межами Землі на цей момент", — сказав він.

K2-18b у 2,5 раза більша за Землю й розташована на відстані 124 світлових років від нас. Завдяки високій потужності телескопа вдається аналізувати склад атмосфери цієї планети за допомогою світла, що проходить крізь неї від її червоного Сонця.

В атмосфері K2-18b виявлено сліди диметилсульфіду (DMS) та диметилдисульфіду (DMDS) — молекул, які на Землі продукують морські фітопланктон і бактерії. За словами професора, кількість виявленого газу в тисячі разів перевищує земні рівні.

Однак для наукового відкриття потрібно досягти рівня достовірності 99,99999% (п’ять сигма), тоді як нинішній результат — лише три сигма (99,7%). Утім, це значно більше, ніж попередній сигнал 18 місяців тому, що мав точність 68%.

Інші дослідники, зокрема професорка Кетрін Хейманс, зазначають, що навіть п’ятисигмовий результат не гарантує біологічного походження газу. Адже його могли спричинити й геологічні процеси.

Наукова спільнота активно обговорює не лише природу цих молекул, а й саму структуру планети. Існують припущення, що K2-18b має океан рідкої води, хоча це могло б бути й розплавлене каміння. Інші дослідження вказують, що планета може бути мінігазовим гігантом без твердої поверхні.

Попри всі "але", професор Мадхусудхан переконаний, що вони на правильному шляху.

"Можливо, через десятиліття ми озирнемось і зрозуміємо, що саме зараз почали підбиратись до відповіді на питання: чи ми одні у Всесвіті", — додав він.
Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: