Трамп погрожує прибрати субсидії Ілона Маска та повернути його у Південну Африку
У стосунках президента США Дональда Трампа та Ілона Маска знову загострення. Цього разу Трамп почав погрожувати мільярдеру скасувати субсидії його компаній та відправити його назад у Південну Африку.
Нова суперечка розпочалася з того, що Ілон Маск вкотре розкритикував "Великий і чудовий" законопроєкт Дональда Трампа, який має на меті знизити податки, збільшити витрати на оборону та безпеку кордонів та скоротити такі соціальні програми як Medicaid.
"Якщо цей божевільний закон про витрати буде прийнято, наступного дня буде сформовано Американську партію. Нашій країні потрібна альтернатива однопартійній системі демократів і республіканців, щоб люди справді мали ГОЛОС", – написав Маск у X.
Невдовзі після цього на Truth Social президент США написав, що Маск зі самого початку знав, що Трамп виступає проти мандату на електромобілі, який вимагає, аби певний відсоток нових транспортних засобів, що продаються автовиробниками, були електричними. Далі Дональд Трамп натякнув, що Маск та його компанії залежать від державних субсидій, і якщо їх прибрати, мільярдеру доведеться повернутися у Південну Африку, звідки він родом.
"Ілон ймовірно отримує набагато більше субсидій, ніж будь-яка людина в історії, і без субсидій Ілону, ймовірно, довелося б закритися та повернутися додому в Південну Африку. Більше жодних запусків ракет, супутників чи виробництва електромобілів", – йдеться у повідомленні президента США.
Згідно з розслідуванням The Washington Post, Ілон Маск та його компанії отримали $38 мільярдів у формі різних державних контрактів, позик, субсидій та податкових пільг протягом понад двадцяти років. Ці державні субсидії є одним з основних факторів у стрімкому розвитку компаній Маска.
Одна з компаній Ілона Маска, SpaceX, починаючи з 2016 року щорічно отримувала державних контрактів щонайменше на $1 мільярд. У період з 2021 по 2024 рік вартість контрактів зросла до від $2 до $4 мільярдів на рік. Інша компанія мільярдера, Tesla, отримувала по $1 мільярду на рік починаючи з 2020 року.
Тепер же Трамп каже, що можливо Департаменту ефективності уряду (DOGE), який і був започаткований Ілоном Маском, варто провести огляд цих контрактів, адже це дозволить зекономити неймовірну кількість грошей.
Нагадаємо, що на початку червня, після того, як Маск відійшов від справ у DOGE, мільярдер взявся критикувати "Великий і чудовий" законопроєкт Трампа, через що у мережі виникла суперечка між двома. Під час неї Маск навіть розповідав, що президент США з'являвся у списках тих, хто відвідував острів Джеффрі Епштайн. Проте вже невдовзі Маск попросив пробачення за свої слова.
Водночас на фоні цього у Tesla виникають значні проблеми з продажами в Європі на фоні більшої конкуренції від китайських автовиробників та зіпсованої репутації компанії через дії Маска. SpaceX також може опинитися у невигідному становищі, оскільки засновник Amazon Джеф Безос вже намагається скористатися розбіжностями між Трампом та Маском, аби отримати державні контракти для своєї космічної компанії Blue Origin.