Китайського виробника роутерів TP-Link звинувачують у заниженні цін в США, щоб нашкодити конкурентам
Міністерство юстиції США розпочало кримінальне антимонопольне розслідування проти TP-Link Systems Inc., виробника роутерів чиє обладнання зараз домінує на американському ринку. Прокурори перевіряють, чи застосовувала компанія хижацьке ціноутворення – продаж товарів нижче собівартості задля витіснення конкурентів із ринку з подальшим підняттям цін, повідомляє Bloomberg.
Ще наприкінці 2024 року за адміністрації Байдена проти TP-Link розпочалося широке розслідування, яке триває й за адміністрації Трампа. Воно розглядає структуру корпорації TP-Link та питання національної безпеки, пов’язані зі швидким зростанням її частки на ринку США. Паралельно Департамент торгівлі США перевіряє, чи не становлять китайські зв’язки TP-Link неприпустимого ризику для американської телекомунікаційної інфраструктури.
Антимонопольні підрозділи Мін’юсту США занепокоєні, що низькі ціни TP-Link могли позбавити можливості працювати на ринку менші компанії, "які не вважаються загрозою національній безпеці", зазначило одне із джерел. За кримінальні порушення антимонопольного законодавства корпорації загрожує штраф до $100 млн, а посадовці можуть опинитися за ґратами на строк до 10 років із додатковим штрафом до $1 млн.
У своїй заяві TP-Link повідомила, що "не отримувала жодного запиту від Міністерства юстиції" та "готова повністю сприяти слідству, якщо такий запит надійде". Компанія заперечує звинувачення в хижацькому ціноутворенні й наголошує на "політиці прозорості в бізнес-практиках для забезпечення справедливих цін для наших клієнтів".
Раніше TP-Link розділилася на два підрозділи: американський офіс в Ірвіні, Каліфорнія, та китайське представництво в Шеньчжені. До реорганізації компанія була найбільшим у світі виробником споживчого Wi-Fi-обладнання, за даними IDC. Її роутери продаються через Amazon, Best Buy та інші великі ритейлери, встановлені в багатьох американських домогосподарствах та малому бізнесі.
Американські посадовці також попереджали, що хакери, підтримувані Китаєм, використали обладнання TP-Link та інших брендів під час масштабних атак Volt і Salt Typhoon у 2023 році, спрямованих на критичну інфраструктуру США. TP-Link заявляє, що не має доказів умисного втручання в роботу своїх пристроїв.