Українська правда

Новий судовий позов проти Tesla може нашкодити запуску роботаксі компанії

- 15 липня, 17:08

У Маямі розпочався новий судовий процес проти Tesla, у якому присяжні повинні вирішити, чи частково винна технологія автопілота у смерті студентки, яку збив електромобіль. Своєю чергою компанія перекладає всю провину виключно на водія, який у момент зіткнення тягнувся за мобільним телефоном, що впав. Про це пише South China Morning Post.

Адвокати позивача стверджують, що система допомоги водію, яку називають "Автопілот", повинна була попередити водія та загальмувати, коли його седан Model S у квітні 2019 року проїхав на червоне світло, знак "Стоп" та Т-подібне перехрестя зі швидкістю 112 км/г, збивши на смерть студентку та нанісши серйозні травми її хлопцю.

У позові йдеться про те, що водій покладався на автопілот, аби зменшити швидкість електромобіля та зупинитися, коли той виявить об'єкти на своєму шляху, включно з Chevrolet Tahoe, з якого вийшли дві жертви – Найбель Бенавідес Леон та її хлопець Діллон Ангуло. Замість цього, Tesla Model S протаранила Tahoe на високій швидкості, через що авто розвернулося та зачепило Бенавідес, яку від фатального удару відкинуло у лісосмугу.

Tesla заперечила майже всі звинувачення у позові та заявила, що очікує від водіїв, що вони дотримуватимуться попереджень у транспортному засобі та інструкцій у посібнику з експлуатації, а також правил дорожнього руху. Компанія, зокрема, попереджає власників електромобілів, що їх авто не можуть керувати самостійно. Компанія також стверджує, що аварія відбулася через те, що у момент інциденту водії потягнувся за своїм смартфоном, який впав, замість того, аби слідкувати за дорогою.

"Докази чітко показують, що ця аварія не мала нічого спільного з технологією автопілота Tesla", – йдеться у заяві компанії. "Натомість, як і багато нещасних випадків з моменту винаходу мобільних телефонів, ця була спричинена неуважним водієм".

Своєю чергою адвокати позивача кажуть, що Tesla повинна була встановити геозону для свого автопілота, аби вона працювала лише на великих дорогах, для яких він і був розроблений, а не на менших дорогах, де відбулося ДТП. Адвокати також навели відеодокази, що автопілот виявив автівку постраждалих, але не попередив водія, що мав би зробити.

Рішення присяжних, якщо буде прийняте проти Tesla, може мати критичні наслідки для компанії, яка у червні розпочала тестування власного сервісу автономного роботаксі в Остіні, Техас. Компанія Маска шляхом тестування намагається переконати громадськість, що її система автономного водіння є безпечною, чому точно не допомагає ця смертельна аварія.

Суддя з Окружного суду США Південного округу Флориди минулого місяця винесла часткове рішення, яким зняла з Tesla звинувачення у дефектному виробництві та викривленні фактів. Водночас вона постановила, що позивачі можуть висувати інші претензії, що можуть зробити компанію Ілона Маска відповідальною, та мають право вимагати відшкодування.

"Розумний суд присяжних може визнати, що Tesla діяла, нехтуючи людським життям заради розробки свого продукту та максимізації прибутку", – йдеться у заяві судді.

Відтоді як у 2019 році сталася аварія, Tesla оновила свої системи допомоги водієві та часткового автопілота. Однак компанія й досі стикається з позовами, розслідуваннями та критикою за перебільшення можливостей свого автопілота. Нещодавно, зокрема, очільник Ford розкритикував Tesla за відмову від використання сенсорів LiDAR, які вважаються ключовими для автономного керування.

Load more