Згідно з науковим експрес-аналізом, під час сильної спеки у Європі наприкінці червня на початку липня цього року, близько 2300 людей померли у 12 європейських містах від причин, пов'язаних зі високими температурами. Про це пише Reuters.
Екстремальна спека у Європі тривала 10 днів і закінчилася 2 липня 2025 року. Під час цієї теплової хвилі стовпчик термометра підійматися вище 40°C в Іспанії. Крім того, вона спричинила низку лісових пожеж у Франції.
Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Імперського коледжу Лондона та Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, з 2 300 людей, які, за оцінками, померли від високих температур протягом цього періоду, 1 500 смертей були пов'язані зі зміною клімату, яка посилила спеку.
Дослідження охопило 12 міст, включаючи Барселону, Мадрид, Лондон та Мілан, де, за словами дослідників, зміна клімату підвищила температуру під час спеки на 4°C.
Вчені використовували усталені епідеміологічні моделі та історичні дані про смертність для оцінки кількості смертей, у період коли спека була основною причиною смерті, зокрема, як фактор загострювання хронічних захворювань. Використовувалися рецензовані методи для швидкого визначення приблизної кількості смертей, оскільки більшість смертей, пов'язаних зі спекою, офіційно не реєструються, а деякі уряди не публікують такі дані.
Минулий місяць став третім найспекотнішим червнем на планеті за всю історію спостережень, поступаючись лише показникам 2023 та 2024 років, повідомила Служба зміни клімату ЄС Copernicus.
Раніше науковці з європейських інститутів охорони здоров'я повідомляли, що, згідно з новим дослідженням, під час виснажливої спеки 2022 року в Європі могло загинути до 61 000 людей, що свідчить про те, що зусилля країн щодо готовності до аномальної спеки є фатально недостатніми.