Українська правда

Не все так погано: соцмережі можуть допомагати психічному здоров'ю підлітків

Не все так погано: соцмережі можуть допомагати психічному здоров'ю підлітків
Соціальні мережі, Facebook, Instagram, YouTube, X, TikTok
0

Повідомлення про шкоду соціальних мереж не є чимось новим, однак звіт від Pew Research Center показує, як вони можуть допомагати підліткам. Зокрема опитування дослідницького центра показує, що 74% американських підлітків відчувають кращий зв'язок з рідними та друзями, пише TechCrunch.

63% опитуваних також зазначили, що соціальні мережі надають їм платформу для кращого вираження своєї творчості. Водночас інше опитування, проведене Trevor Project, показує, що 53% кольорових молодих ЛГБТ-людей відчувають себе у безпеці та вважають, що їх чують і розуміють у TikTok, 43% — у Discord, та 41% — в Instagram.

Зокрема, ці онлайн-спільноти мають позитивний вплив на психічне здоров’я. Респонденти, які зазначили, що відчувають себе в безпеці в соціальних мережах, на 20% рідше здійснювали спроби самогубства протягом останнього року.

Повертаючись до опитування, проведеного дослідницьким центром Pew, 34% підлітків зазначили, що іноді отримують інформацію про психічне здоров’я через соціальні мережі. Крім того, 63% респондентів відповіли, що соціальні мережі є важливим джерелом такої інформації.

Попри позитивний вплив, опитування Pew також вказує на негативні аспекти соціальних мереж. Багатьох підлітків більше хвилює негативний вплив онлайн-платформ на їх однолітків, ніж на них самих. 48% респондентів заявили, що соціальні мережі мають негативний вплив на людей їхнього віку, тоді як лише 14% вважають, що вони негативно впливають на них особисто.

Окрім того, негативний вплив соціальних мереж поширюється і на інші аспекти життя. 45% підлітків відзначають, що через онлайн-платформи вони гірше сплять, а ще 40% зазначають гіршу продуктивність.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: