Samsung прогнозує набагато гірше, ніж очікувалося, падіння операційного прибутку за другий квартал 2025 року. Прибуток впаде на 56% через слабкі продажі чипів для штучного інтелекту на фоні більших проблем з напівпровідниковим бізнесом, повідомляє Reuters.
Південнокорейська компанія отримає 4,6 трильйона вон прибутків за період з квітня по червень, а не 6,2 трильйона, як прогнозувалося раніше. Samsung звинувачує у такому падінні обмеження США щодо постачання просунутих ШІ чипів до Китаю. Водночас аналітики кажуть, що проблема також полягає у затримці постачання високошвидкісної пам'яті (HBM) для NVIDIA.
Ще у березні Samsung повідомляла про значний прогрес з останніми чипами HBM 3E й повідомляла, що вони можуть з'явитися вже у червні, однак у вівторок компанія не дала жодних оновлень щодо постачання для NVIDIA. Компанія лише відзначила, що чипи пам'яті проходять оцінку клієнтів.
На фоні цього основні конкуренти Samsung у галузі пам'яті, SK Hynix та Micron, виграють від попиту, зумовленого ростом штучного інтелекту у Сполучених Штатах. Сама ж Samsung покладає більші надії на Китай, де діють обмеження на продаж зі сторони США, а також присутня чимала конкуренція від локальних компаній.
Що ж до падіння прибутку від виробництва чипів, то Samsung пояснює це коригуванням вартості запасів, але не розкриває жодних інших подробиць. Аналітики відзначають, що непродані HBM чипи, що мали піти NVIDIA, могли сприяти значному списанню запасів. Операційний прибуток напівпровідникового підрозділу може скласти 500 мільярдів вон, на 90% менше, ніж у той же період у 2024 році.
Водночас загальні показники компанії виглядають більш позитивно. Очікується, що Samsung отримає 74 трильйони вон доходу за другий квартал, лише на 0,1% менше, ніж попереднього року. Такі показники отримані завдяки мобільному бізнесу, який, між іншим, допоможе збільшити прибутки у майбутньому з релізом Galaxy Fold 7 та Flip 7.
Нагадаємо, що у першому кварталі 2025 року Samsung випередила очікування аналітиків щодо операційного прибутку завдяки різкому попиту на продукцію компанії, спричиненому митами президента США Дональда Трампа. Заразом у квітні повідомлялося, що Південна Корея надасть пакет допомоги на суму 33 трильйони вон ($23 млрд) на розвиток напівпровідникового бізнесу у країні.